Avatar uživatele
Lorelai

Můžu prodat antikvariátu knihu když mi ještě nebylo 18?

Mám doma celkem drahou novou knihu, ale o danou tématiku se nezajímám a nějaké peníze by se mi hodily. Tak mě napadlo, prodat ji do nějakého antikvariátu, ale je to vůbec možné když mi ještě nebylo 18? Můžu tam jen tak přijít dát jim knihu a oni mi dají peníze? Nepodepisují se nějaké smlouvy a tak?
Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3901 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lucijej

Do antikvariátu můžeš prodat knížku od 15 let, dones si občanku. Ale uvaž, jestli se ti to vyplatí, protože antikvář ti tu knihu vykoupí za 1/4 – 1/3 původní ceny. Lepší by bylo si zkusit prodat na aukru nebo na nějakém bazárku a zadat si požadovanou cenu podle svého uvážení.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Pokud máš občanský průkaz, tak ano.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arygnoc

Podľa zákona nie, prakticky áno.

Ako hovorí Huxa – kúpna cena knihy nie je smerodajná, sa môže stať, že antikvariát o ňu nebude mať záujem alebo ju ohodnotí na desaťkoruny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nonnel

Stačí OP, ale opravdu si nedělej iluze, že zbohatneš. Dnes už si knih málo kdo váží a v antikvariátu na tom taky potřebují něco trhnout.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

Z vlastní zkušenosti vím, že i bez OP to jde prodat. Nicméně, nečekal bych vysokou částku vzhledem k prodejní částce knihy, spíše tak poloviční a níže.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek