huxa

Můžu při řízení kouřit/jíst/pít?

  1. při řízení auta
  2. při řízení kola
  3. při řízení traktoru

Samozřejmě na pozemní komunikaci, kde platí dopravní předpisy.

Nejlepší odpověď
gecco

  1. je to složitější – obecně ano, ale nesmí kouřit (…) řidič hromadné dopravy a řidič taxi (etc), pokud někoho přepravuje
  2. ne
  3. ano

Další odpovědi
anonym

Pokud to neodpoutá pozornost při řízení vozidla, nevidím v tom problém. Jen nechápu to a, b ,c …

kobranek

  1. Určitě ne kouřit. To ostatní obecně asi ano, ale musíš mít ruce na volantu.
  2. Kouřit určitě ne, jíst ano a pít ano. Můj bratr např. má baťoh, ve kterým má až puse hadičku a může pít.
  3. Ano.

Pepa25

Je to kategorii právo, tak se podívejme, co říká zákon o provozu na pozemních komunikacích:

  • co se týká kouření, odpověděl správně gecco: podle §7 nesmí kouřit řidič při jízdě na motocyklu, na mopedu a na jízdním kole a řidič hromadné dopravy
  • jídlo a pití řeší jen zmíněný §7, který to zakazuje pro řidiče hromadné dopravy a §41, který to zakazuje řidičům vozidel s právem přednostní jízdy

Pro ostatní platí, že je potřeba se plně věnovat řízení vozidla (§5) – např. láhev s pitím mu podá spolujezdec a řidič se řízení nepřestane věnovat, tak to zakázané není (a je jedno, co řídí).

midlajs

Vzdy vsechno bude ovlivnovat rizeni pokud se mu nevenujete stopro, i myslenky prekazeji. Je vedecky dokazano, ze clovek nedokaze selat stoprocentne vic veci najednou. At si to myslite ci nikolic.