Katusa

Můžu při podávání odčervovacích tablet psovi tablety rozdrtit a přidat do žrádla?

Strašně nerad dostává prášky a dostat je do něj normální cestou stojí velké úsilí mne i jeho, nevím ale, jestli potom tablety neztratí účinnost…

Nejlepší odpověď
barnajka

Myslím si, že by to nemělo mít na účinnost vliv…Ale zkus to jako my – my mu tu tabletku vždycky zabalíme do kousku tavenýho sýra nebo masa z konzervy (ideálně psí). Pes to sní – a o tabletce ani neví :))

Další odpovědi
Hykam

Zcela určitě.
A zkoušela jste ho zabalit třeba do kolečka salámu nebo strčit do buřta? pokud je to teda rasa většího vzrůstu.

mosoj

Je úplně jedno jestli rozdrcené nebo vcelku.
On vám to ale nemusí vzít ani rozdrcené a zamíchané v nějaké dobrotě. Ony to zvířata cítí. Můl kocour to nevezme tak ani tak. Takže pak přijde na řadu nastřelovátko( zakoupil jsem na veterinární klinice a je to výborná pomůcka) tablet přímo do krku ( jakmile to má za jazykem tak už to nyvyhodí) nebo odčervení ve formě pasty dávkované podobným způsobem. Prudce strč to tlamičky a zmáčkni. Potom existuje ještě způsob odčervení vetřít kapalný prostředek mezi lopatky za krkem. Většinou je to spojené i s odblešením a působí to odpudivě na klíťata.
Bohužel cena je dost vysoká.

elektrikář

My jsme tablety dali do zářezu v mase nechali trochu vyhládnout pak to zhlnul bez kousání.Byla to povora jednou jí máma chtěla dát mrkev do masa.Kousky masa vytahala chytla za kraj a doslova oklepala.