evas

Můžu prát péřový polštář v pračce?

Odpovědi
Hykam

Nedoporučuju, peří se tím znehodnotí (slepí se). I v čistírně peří rozešívají sypek a peří čistí ve speciální pračce na peří.

hanulka11

Pokud máš pevný sypek, který vydrží praní snad vypereš bez úhony, horší to bude se sušením…jestli máš sušičku tak je to v pohodě, jinak musíš natřásat a natřásat po vyždímání během sušení, aby peří pěkně proschlo a neutvořily se chuchvalce ,ale počítej s tím, že ti bude dlouho schnout.

Sůwa

Nedoporučuji, peří se čistí jiným způsobem, jsou na to stabilní i pojízdné čistírny. V pračce se dají prát jedině lůžkoviny z dutého vlákna ScanKilt.

štamgast

Já bych nic neriskoval, dal bych to do čistíren peří a hotovo. Jestli ale chcete vyprat povlak (nemyslím povlečení), tak to asi budete muset risknout nebo najít takovouc čistírnu peří, která dělá i tohle.

Zubejda

Vyprat se to dá,pokud je ten sypek pevný,ale co je na tom nejhorší-praním se odstraní z peří tuk a to potom ztratí tu izolační schopnost,prostě mnohem víc navlhá a těžkne.
Kdysi jsem prala péřové vložky do zavinovačky,pralo se to často,tam to navlhání potem ani nebylo ,schlo to i dobře,je to malé.
Polštář už bych neprala a vůbec -dnes je nejlepší používat polštáře s kuličkovou polyesterovou náplní,dávám pod povlak ještě jeden ochranný polštář z úpletové tkaniny a náplň tak ani nemusím prát,ono jí to taky moc neprospívá,z ku­liček se udělají placičky a už to není ono.

Sůwa

evas, komu není rady, tomu není pomoci. 3:1 by už mělo o něčem vypovídat. Zdraví Sůwa