Sylvie

Můžu pracovat jako učitelka mš, bez neukončeného vzdělání?

Chtěla bych se zeptat, zda můžu začít pracovat jako učitelka v mš, když ještě nemám ukončenou střední pedagogickou školu? Jednu střední školu už mám dokončenou a pedagogickou školu jsem začala studovat letos dálkovou formou. Děkuji za odpovědi, případně odkazy.

Nejlepší odpověď
annas

To se musíte zeptat přímo na místě. Kvalifikace je předepsaná, ale záleži na tom, zda mají v MŠ volné místo, zda se někdo na toto místo hlásí atd.. Vím, že v některých oblastech mají učitelky i s ukončeným vzděláním problém sehnat místo.

Další odpovědi
Drap

V tomto případě by to bylo možné. Záleží na rozhodnutí ředitelky.

Michal Kole

Já se obávám, že z fomálních důvodů bude problém.

Zákon chce papír a jestli máš lepší vztahk dětem a máš přirozenou empatii, toleranci jaksi neřeší, hlavně že máš VŠ (už nestačí pedagogická střední škola) a máš zdravotní průkaz.

enaiqe

na některých místech postačí fakt, že člověk dálkově studuje. bohužel v dnešních podmínkách na učitele v MŠ je nutné alespoň vyšší odborné nebo bakalářské vzdělání. pracovníci se středním pedagogickým vzděláním musí mít strašně let praxe (cca 10), nebo si musí VOŠ či VŠ dodělat při práci