Avatar uživatele
anonym

Můžu požadovat po výrobci předvařeného hrachu náhradu škody?

Včera jsem před obědem připravoval s předvařeného hrachu polévku podle návodu, kde bylo uvedeno, vařit 6–8 minut. Hrách se vařil na mírném ohni 10–20–30 minut a stále tvrdý. Vařil se další 4 hodiny (náhradní polévka byla k obědu připravena) a stále nedovařený. Nechal jsem to na dnešek a až po dvou hodinách šel hrách rozmixovat a udělat konečně polévku. Ale k otázce: můžu požadovat finanční náhradu za zbytečně spotřebovanou elektrickou energii?

Lidi, když píši, že jsem to vařil podle návodu uvedeným na krabičce, tak kde se vloudila chyba? Bez soli, bez octu, pouze ve vodě! A to, že jsem psal, že mohl požadovat náhradu, bylo trochu ironie, protože v tomto státě je spravedlnosti poskrovnu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, gecco před 3050 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

To musel ten hrách být předem ošetřený octem a nebo dobře osolený, jinak si to neumím představit…
😉
Obávám se, že pro získání nějaké satisfakce bys musel nefunkčnost postupu podle návodu prokázat (což se ti asi nepodaří) – ale můžeš ten hrášek už napříště nekupovat.
😉
_____________­________________
Já to nemyslel tak, že tys použil ocet či sůl (i když u předvařeného hrachu už by to nemělo vadit) – spíše, že se výrobci nějak ´nepovedla´ receptura…
😉

Upravil/a: gecco

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Samozřejmě že můžeš. Požadovat můžeš cokoli, otázkou zůstává zda tě někdo vyslyší a reklamaci uzná

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Přidej podrobnosti jaks ho vařil… Hrách zůstane tvrdý, pokud si nedáš bacha a použiješ kuchyňské postupy běžne používané pro vaření jiných potravin.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Můžeš. Předvařené „chuťovky“ doporučuji nekupovat. 🙂 Ani hrách ani rýži (…nemám rád předvařenou rýži…, jak zpívá ve své písni „Jizva na rtu“ Nohavica.) 🙂

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

kdyby jsi namočil hrách přes noc, tak by jsi ho měl jistě vařený rychle a levněji. sůl a ocet zpomaluje rozvaření, ale předpokládám, že ocet do hrachu nedává nikdo, jelikož neznám recept s hrachem na kyselo. sám z ekonomických důvodů vařím na plynu. zkus prášek do pečiva.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gumiczud

Můžeš, ale jak to chceš dokázat? Budeš za hnupa…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

gecco, já reagoval na boreczech-a. 🙂

před 3050 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek