Bakalář 51

Můžu považovat za svůj výrobek věc, kterou jsem koupil jinde, ale napsal jsem na ni své logo?

Například – koupím telefon z Číny a nalepím na něj své vlastní logo.
Lze toto považovat za můj výrobek?

Nejlepší odpověď
Edison

To je dost hloupý příklad. Chceš nést za splnění nejrůznějších předpisů a norem odpovědnost? Já bych to teda neudělal. „odpovědný je ten, kdo uvádí na trh produkt…“ Zákon 22/97 Sb. O technických požadavcích na výrobky…

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/1997-22

Další odpovědi
cukrar

Nelze. Páč jste ho nevyrobil.

jáára

Někdo to tak dělá… Znám určitě Evol… . A je jich určitě víc. Jednoduše si nastavíš parametry a v Kině ti to vyrobí a v závěru procesu tam dají tvoje logo.

ivzez

Ne, to co jste nevyrobil, nebo nenavrhnul a nenechal vyrobit, není Váš výrobek.
Dokonce byste s nalepením vlastního loga na cizí výrobek a vydáváním za vlastní výrobek mohl mít problémy.

elkon

Je to podvod, podobný jako prodávat značkové zboží na tržnicích pod vymyšlenou značkou.

Dochy

Ne. Ale můžeš jej za svůj obchodně vydávat – pokud tím neporušíš práva skutečného výrobce (např. s ním uzavřeš patřičnou smlouvu). Ale poneseš pak i všechny povinnosti a závazky (např. výrobek musí odpovídat zákonu a příslušným normám, odpovídáš za reklamace (ale to bys odpovídal i jako řádný obchodník) apod.)

Funna

to co jsi napsal ty je nelegální a udělat to nemůžeš…
ale po sepsání smlouvy s výrobcem, že s tím bude souhlasit, můžeš výrobek prodávat pod svou značkou…a to, že to vyrobí někdo jiný a přitom je tam zlogo někoho dalšího se děje naprosto běžně…

Kryšpín

Nejste zaměstnanec u té pracovité menšiny, co prodává špičkové zboží

Edison

To, co říká Jáára je ale poněkud jiný případ: Výroba na zakázku. Takhle to dělá spousta výrobců.

Dochy

Ale i tento případ odpovídá dotazu.

ivzez

Neodpovídá, tazatel se ptá na něco jiného.

Edison

Ne, protože on chce koupit hotový produkt, který není vyroben pro něj, nikoli, že si ho objedná a je pro něj vyroben. To je v podtatě totéž, jako si i tady koupit třeba škodovku, nalepit si na to svoje loga a prodávat to za svůj produkt. Nebo jako vzít cizí písničku, dát jí svůj název a vydávat a prodávat ji za svou… Takhle to je asi špatně, nemyslíš? Něco jiného je, požádat nějakého autora, aby pro tebe nějaký ten song napsat. Jestli pak bude uveden jakou spoluautor nebo nebude je už jen an dohodě mezi autory.

Edison

Nemyslím. Tazatel se ptá na obyčejný podvod. 😁 A ještě chce jít se svo kůží na trh za někoho jiného… 😁 😁 Čistokrevné bláznovství. 😁 😁 😁