Prochellie

Můžu použít vlastní fotku na žákovský prukaz?

Mám žákovský průkaz (http://www.csad­kladno.cz/uplo­ads/images/zak_pru­kaz_nad15_2.jpg) a potřebuju na něj fotku, abych si to zejtra mohla potvrdit ve škole. Bohužel nemám žádnou aktuální fotku a u nás ve městě jsou všechny tyhle focení na pasy apod. zavřrny. Otevřen je u nás prodejna, kde si můžeme hotové fotky vyvolat. Můžu se sama vyfotit před bílým pozadím, vytisknout si přesnou velikost (3,5×4,5cm) a následně nalepit?
Doplňuji:
Takhle: https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hpho­tos-ak-xpa1/v/t34.0-12/10643430_8­01479023205786_629296600­_n.jpg?oh=7a31­e0f9c0507dd58703787d91c7­1c5f&oe=54048127&_­_gda__=1409612536_61262b­3867a8f45c1709ce5b4fbdd5­f1

:) v pořádku?

Nejlepší odpověď
setapouch

Pozor na to, jakou fotku pozaduji. Jestli jde o prukazove foto, pak musi splnovat nejake nalezitosti. Pro podrobnosti viz napr. zdroj.
Doplňuji:
Ne. Rozmery jsou spatne a oblicej je maly. Ale ta modelka je krasna :)

Zdroj: http://www.fo­toradce.cz/jak-na-prukazove-fotografie-1-dil-clanekid308

Další odpovědi
mosoj

Pokud to technicky zvládneš, tak klidně.
Doplňuji:
V pořádku. Pěkné.

anonym

Fotky jsou většinou od ramen nahoru, od pasu bych nedělal.

anonym

Klidně – pokud bude fotka vyhovovat požadovaným parametrům (nasvícení, pozadí, ostrost), není důvod ji nepoužít. Autor fotky je nedůležitý.

Rukas

Určitě ji můžeš použít :) … dělám to samé…

isteron

Bolo by dobré orezať, po hrudník by spodný okraj stačil. A aj zo strán ubrať. Získaš priestor pre samotnú hlavu.
Doplňuji:
opravujem, tá slečna v sivom je lepšie na tom. Ako tá v bielom.