Avatar uživatele
Mikynka

Můžu použít nažehlovací folii na triko z viskózy?

Dobrý den. Nedávno jsem si koupila nažehlovací folie na bílý textil, pro inkoustovou tiskárnu. Chtěla jsem si nažehlit obrázek na tričko, ale v návodu jsem zjistila, že se mají obrázky nažehlovat pouze na bavlněná trička a to mé je z 95% viskóza a zbytek elastan. Zajímalo by mě, co by se stalo kdybych i přes to obrázek na toto triko nažehlila, jestli by to triko zničilo, a nebo by se jen obrázek brzy odlepil? Jde o to, že to triko je opravdu hezké a takové bavlněné bych už nikde nesehnala.. Předem děkuji za všechny odpovědi:)

Zajímavá 0 před 3186 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Tričko bys zničila, právě proto, že je tam ta viskoza a elastan, to snese jen nízké teploty, ty k tomu budeš potřebovat bavlněné tričko, které tu teplotu snese, podívej se pořádně na návod, jakou teplotu při žehlení doporučují, per na 30 st. jemně

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cochee

Tak se podívej na štítek, zda to tvé tričko snese tutéž žehlící teplotu jako bavlna. řekl bych, že ne a navíc ten elastan by se ti připálil stoprocentně. Já doma nic z viskózy nemám, tak se podívat nemůžu a vzhledem k tomu, že nejsem baba, tak ten údaj neznám zpaměti (neříkám, že všechny ženské jej zpaměti znají, ale budou to vědět pravděpodobněji než muž 🙂 )

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Není tomu tři dny, co jsem použil folii ( z nabídky Lidl-u) a nažehlil folii na bavlněné tričko, kde drží znamenitě, protože jsem dodržel návod. Pokud použiješ to, co píšeš, zničíš jak triko, tak i folii.'

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek