Můžu posílat výživné plnoletému synovi, i když žije v domácnosti s matkou?

Mám z prvního manželství syna, žije u matky, je mu osmnáct let a studuje. Z rozhodnutí soudu na něj už dlouho platím výživné, na účet jeho matky. Můžu nyní, za těchto podmínek, posílat výživné přímo jemu na účet?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Ano, od okamžiku plnoletosti je příjemcem výživného syn. Pokud by nastal spor o výši výživného, také by žádat musel syn a ne jeho matka.

Další odpovědi
Drap

To by jste mohl, pokud by soud změnil doručitele. Jinak musíte stále posílat peníze na účet jeho matky u které bydlí.