Lucifer93

Můžu podat jako fyzická osoba daně za rok 2019 už nyní?

Pro všechny je termín do 1.7.2020. Termín není posunut jen jsou do té doby prominuty sankce za zpožděné daňové přiznání které měly být do 1.4.2020 podány.
Obecně platí u fyzických osob pokud se nemýlím, že daňové přiznání se může podat maximálně 60 dnů před koncem termínu.
Jak to teď je, když je termín jen posunut? Platí taky že musím daně podat jako fyzická osoba 60 dnů před datem 1.7.2020, nebo mohu klidně už teď? (posílám přes datovou schránku, zaměstnavatele nevyužívám k podání daní, stejně u něj by bylo už pozdě)

A druhá otázka. Pokud mohu už teď podat přiznání, platí lhůta 30 dnů kdy mi přeplatek musí vrátit i teď v době pandemie?

Nejlepší odpověď
Hlada

Přiznání k dani je možné podat od 2.1. do 1.7.
Na vrácení přeplatku má stát 30 dnů, letos tedy do 31.7.

Další odpovědi
elkon

V tak zásadních věcech je potřeba se obracet na správné místo. https://www.mfcr­.cz/