VampGirl

Můžu po slovenské přírodě (po turistických trasách) cestovat sama?

Můžu se po Slovenských turistických cestách pohybovat sama? Doslechla jsem se totiž od někoho, že tam mají v zákoně, že se po turistických stezkách lidé musí pohybovat nejméně ve dvou. Co je tom pravdy? Děkuju.
Doplňuji:
Drap: Je možné, že mě jenom někdo chtěl odradit, když jsem se zmínila, že pojedu sama na Slovensko na dovolenou… :) Také se mi moc nezdá, že by měli v zákoně takovou věc.

Nejlepší odpověď
Sůwa

Znám jednu nádhernou turistickou trasu ve Slovenském ráji, z Čingova na Kláštorisko korytem potoka a tam bych tedy rozhodně sama nešla. Pokud by na to byl i zákon, tak zřejmě po špatných zkušenostech s přeceněním vlastních sil turistů. Když dojde k úrazu je pravděpodobnější, že aspoň jeden z dvojice může zavolat pomoc.

Další odpovědi
Drap

Nikdy jsem o žádném takovém slovenském zákoně neslyšel. Je pravda že ve více lidech to je bezpečnější, ale zákon ?

Hlada

Je obecné doporučení chodit na túry alespoň ve třech, o žádném takovém zákonu jsem ale neslyšel. Slovensko, zvlášť hory, mám procourané z velké části také sám a nikdy jsem tam neměl pocit nějakého velkého nebezpečí a to ještě nebyly mobily, GPS a solární nabíječky. Pravdou je, že když jde člověk sám, musí být opatrnější, musí si plánovat větší rezervy. Pro případ nehody je nutné zdravotní pojištění.

led

Žiadny taký zákon, je to len doporučené z bezpečnostných dôvodov – „náhoda je blbec“.
Nariadenie sa týka vysokohorských túr. Napríklad na Slavkovský štít nesmiete ísť sama ale len s horským vodcom.
Ale aj na iných túrach, aj keď idete viacerí, treba sa navzájom kontrolovať (všetci vyštartovali – všetci sa vrátili) a to aj priebežne na medzizástavkách. Viem o prípade, kde jedna členka skupiny zaostala a zlomila si nohu. Vedúci skupiny si až na druhý deň overoval (ešte neboli mobily) domov, či sa vratila. Ešte šťastie, že bola skúsená, ulomila si konár a akosi sa dostala dole z kopcov a z nemocnice dala vedieť. V prípade vysokohorskej túry dodržiavať odporúčania horskej služby.

johana 56

Malou Fatru navštěuji pravidelně několikrát do roka.Své oblíbené horské túry absolvuji nyní už bohužel sama.O takovém zákonu nic nevím.Samozřejmě je lepší jít alespoň ve dvou,stát se může cokoliv.

Adéla Joon

Pujdem spolu ;)

jmhad

Pro vysokohorské túry bych to chápal.Tam je někdy potřeba i horský vůdce.Ale jinak je to jako u nás.

venkovan

Zřejmě se jedná o turistiku v neschůdném a nebezpečném terénu. Jako mohou být vysoké hory, krasové oblasti apod.
Jde o ten moment – zpravidla do problémů se odstane jeden, druhý může zavolat pomoc, případně zatlačit oči.
V turistické sezóně by normální česká, sympatická žena neměla mít problém se přidat do normální třeba britské skupiny turistů.

Jen mne tak napadlo jestli ten osamocený výlet na Slovensko nemá nějaké pozadí. Třeba společný výlet s turisty z Japonska, Mongolska, Haity, Grónska apod.