Fjdjjdcn

Můžu pít večer před tetováním alkohol?

Ahoj, mohla bych si dát sklenku nebo dvě vína před tetováním večer, když tetování mám v 10:30 dopoledne den poté? Samozřejmě v onezené míře, ale uškodí i málo?

Nejlepší odpověď
marci1

Vyhnula bych se konzumaci alkoholu. 🙂
"Neměla bys pít alkohol, protože ředí krev a zvyšuje krevní tlak. Pro tatéra je mnohem těžší udělat tetování, když je Tvoje krev řídká. Je těžší dostat barvu do kůže, protože je neustále vytlačována a ředěna krví. To může způsobit ztrátu barvy, anebo bledší tetování. Neměla bys pít alkohol nejméně 24 hodin před tetováním!
http://www.pla­nettattoo.cz/faq-tetovani/

Další odpovědi
Drap

Sklenku dvě úplně v klidu. Proč by ne.

magorvkleci

Nemalá část lidí se nechá tetovat ve stavu silné opilosti. (což je snad jistá polehčující okolnost). Chytne to líp, než by chtěli, ale ty věci o tlaku a srážlivosti krve nejspíš vliv mají. Ale jistě se to týká konzumace víc než dvou skleniček vína. A i kdyby, ve vašem případě půjde vzhledem k časovému odstupu o kocovinu, kdy se cévy naopak rozšiřují, v těle je hypoglykémie a deficit vody.