.anezka.

mužu pít ocet,neuškodí to mému zdraví

Nejlepší odpověď
iceT

Jablečný ocet ti určitě v malém množství denně ředěný vodou neuškodí.Klasický ocet by ti uškodit,je to v podstatě kyselina.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/O­cet
http://www.jaj­sem.com/deset-zpusobu-jak-pouzit-jablecny-ocet-k-lecbe/

Další odpovědi
zjentek

proč bys to dělala? Neřekl ti někdo, že je to dobré na hubnutí? Protože to je svým způsobem nesmysl. Jinak ocet opatrně, záleží jaké množství máš na mysli, jako vodu jej nepij!! ..ono ti to ani dost dobře nepůjde, tělo se tomu bude bránit, uvidíš ,)

Pájo

Dostatečně ředěný vodou Vám nemůže uškodit… ba naopak ;)

K podpoře chuti k jídlu se odpradávna odporučovala sklenice studené vody s malým množstvím jablečného octa. K osvěžení (hlavně v létě) pak studená voda s přídavkem limetky/citrónu.

www

Nahni si přímo z flašky 8% octa, když ti to chutná a třeba i kyseliny sírové 😁
Zdravé to ale není, uškodit může rozhodně.
Jablečný ocet v malých dávkách ale neublíží a je zdraví prospěšný.

anonym

Uvědom si, že konzumní ocet je slabá kyselina octová. Tak mi vysvětli, proč bys do sebe měla lít zbytečně kyselinu. Organizmus má s eneromním zatěžováním problémy. Těžce se bude s překyselením vyrovnávat a můžeš si nerozumným používáním tohoto ochucovadla přivodit doživotní potíže.
Moje rada? Nebrat, neblbnout. Pokud bys potřebovala šetrnou alternativu, jak docílit pročištění organismu, tak na to se používá pití citronové (nebo ještě lépe limetkové) šťávy po ránu na lačno z půlky plodu.
Pokud jsi někde zaslechla o hubnutí díky octu, tak se jedná o ocet jablečný (stravitelnější a k organizmu šetrnější), který se používá ve formě kapslí a koupíš je v lékárně.