jawi2009

mužu palit bordel na svém pozemku

Nejlepší odpověď
Drap

Teoreticky můžeš. Neměl by jsi však spalovat žádný nebezpečný odpad a pod. Také je důležité, zda pálení nezakazuje místní vyhláška. V případě že budeš něco pálit ve větším, měl bys to hlásit i hasičům, aby nebyl zbytečně planý výjezd, který by ti dali k náhradě.

Další odpovědi
anonym

Co je to „bordel“? Spalovat můžeš v případě, že to povoluje obecní (místní ) vyhláška suché větve. Kouř nesmí ale nikoho obtěžovat. Je dobré před takovou akcí se domluvit se sousedy, aby na Tebe nepoštvali policii nebo hasiče.
Většinou ale musíš nepořádek ze zahrady umístit do kontejnru na biologický odpad, nebo ho nechat odvézt na úložiště. Pokud se jedná o rostlinné zbytky, je nejvhodnější je kompostovat.
Suché dřevo spálíš při opékání nebo grilování a jiné odpady nemají na zahradě co dělat. Ty patří do kontejnerů podle jejich třídění.
Takže rezumé je jasné – na vlastní zahradě nesmíš spalovat ani vlastní bordel, protože spalinami bys mohl ohrozit (obtěžovat) sousedy a kolemjdoucí.
Doplňuji:
Ad Dajvla – hodně dobré. To mne opravdu rozesmálo.
Sousedka přes dva domy měla taky skvělého souseda. Nakonec se bála vyjít na vlastní zahradu. Když se odstěhoval, tak si oddechla. Bylo to předčasné. Místo „magora a prudiče“ se tam nastěhoval „prudič a magor“. Mezilidské vztahy jsou někdy opravdu hrozné. Když jsou špatné mezi sousedy, tak je to skutečná hrůza.

badisko

Zaleszi na tom co tam chces palit a co mate ve vyhlasce …vetsinou to nikomu nevadi je dobre zajit za sousedy a rict jim to.. aby si mohli pozavirat okna a popripade uklidit pradlo ..a podivej se tady …http://www.cot­kytle.cz/obec/jis­te_vite/paleni_kles­ti.stranka kazda obec to ma trocicku jinak…

Dajvla

Jestli máš za souseda co já, tak bych nedoporučovala zapálit si ani cigaretu.Vepište odpověď…

anonym

Jen doplním Drapa, ještě to může řešit nařízení kraje, tak číhnout i tam.

Zdroj: z hlavy