Avatar uživatele
anonym

Můžu osprchovat kožené zimní boty?

Mám kožené zimní boty světlé barvy a šlápl jsem do nějaké kaluže, takže jedna bota byla úplně promočená a ted smrdí. Chtěl bych jí dát do kýble s vodou a nějakou aviváží a pak jí osprchovat proudem vody. Nestane se botě nic?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4441 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

nacpat do nich suchý hadr nebo hodně novin napuštěný octem nebo citronkou, nechat vyschnout – né u topení scvrkly by se, pak promazat mastným krémem indulonou..

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
venkovan

Tak do toho namočení bych nešel a i ta aviváž se mi nelíbí. Boty bych umyl hadrem, obě boty stejně (kůže může vodou ztmavnout) a nechal bych ten zápach vyprchat – vyčichnout.
Je pravda, že jsem kožené boty měl mnohokrát promočeny tak, že z nich tekla voda, ale přesto kombinaci kýbl, aviváž bych nedělal.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
wili

Teď už je rada drahá, je třeba ošetřit a impregnovat hned po zakoupení a i pak průběžně. Jak se jednou kůže promočí, tak už to nikdy „ono“ nebude…Jestli je to nubuk, nebo semiš, tak je docela vymalováno…ale jinak…rozhodně nenamáčet a neprat. Vyschnout a čistit jen zvenku…přípravky k tomu určenými.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Osobně bych do klasického osprchování fakt nešel. Mám prémiové kožené boty a ty vždycky jen vezmu lehce vlhkým hadříkem a pak je naimpregnuji nějakým přípravkem právě na ošetření kůže. Co je ale důležité je to, že to dělám pravidelně prakticky pokaždé, když ty kožené boty nosím. Jedině tak docílíte toho, že si ty boty zachovají svoji kvalitu. :)

Avatar uživatele
SuzanKa

Ahoooj :) Prosím prosím, potřebuju radu… Kde nakupujete dětem boty na zimu? Teď, v této době… Jasně, na netu, ale kde… Shopů je hodně. Kde nabízejí kvalitní zimní obuv pro děti?

před 1215 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
GabulkaA

Ahojky, ta veselatkanicka je super. Koukala ses tam? Vybrala jsi tam botky?

před 1063 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pajka.111

Koukala ses na tu veseloutkanicku? Vybrala jsi tam nějaké botky?

před 1199 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
GabulkaA

Ten shop je super. Vybrala jsem tam… zrovna minulý týden došly. Malé sedí perfektně.

před 1095 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
XenieRo

Určitě tento shop doporučím. Já jsem tam vybrala a jsem spokojená. Na jarní boty se tam určitě vrátím :)

před 1125 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
SuzanKa

No, koukala právě :) Ale nevím, jakou značku vybrat. Na veselatkanicka mají moc hezké ty botky. I cena je super. Jen právě teď ještě uvažuju nad značkou :)

před 1151 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
XenieRo

Je to moc fajn shop. Malýmu jsem tam koupila tyto zimní boty https://www.ve­selatkanicka.cz/bo­ty/reima-detske-zimni-boty-569435-6320-qing-velikost-20.html?var=54448 a paráda.

před 1193 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pajka.111

Ty jsou moc hezký. A koukám i zateplený, to se v nich malýmu chodít dobře, že? :) Má pak pěkne teplou nožku :)

před 1153 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pajka.111

Tak kde asi, no… na netu. Jinak to nešlo, no. Koupila jsem zimní boty, včetně doplňků na https://www.ve­selatkanicka.cz. Shop super, doporučuju. Mrkni tam.

před 1214 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek