Můžu osprchovat kožené zimní boty?

Mám kožené zimní boty světlé barvy a šlápl jsem do nějaké kaluže, takže jedna bota byla úplně promočená a ted smrdí. Chtěl bych jí dát do kýble s vodou a nějakou aviváží a pak jí osprchovat proudem vody. Nestane se botě nic?

Nejlepší odpověď
briketka10

nacpat do nich suchý hadr nebo hodně novin napuštěný octem nebo citronkou, nechat vyschnout – né u topení scvrkly by se, pak promazat mastným krémem indulonou..

Další odpovědi
venkovan

Tak do toho namočení bych nešel a i ta aviváž se mi nelíbí. Boty bych umyl hadrem, obě boty stejně (kůže může vodou ztmavnout) a nechal bych ten zápach vyprchat – vyčichnout.
Je pravda, že jsem kožené boty měl mnohokrát promočeny tak, že z nich tekla voda, ale přesto kombinaci kýbl, aviváž bych nedělal.

wili

Teď už je rada drahá, je třeba ošetřit a impregnovat hned po zakoupení a i pak průběžně. Jak se jednou kůže promočí, tak už to nikdy „ono“ nebude…Jestli je to nubuk, nebo semiš, tak je docela vymalováno…ale jinak…rozhodně nenamáčet a neprat. Vyschnout a čistit jen zvenku…přípravky k tomu určenými.

Michálek1245

Osobně bych do klasického osprchování fakt nešel. Mám prémiové kožené boty a ty vždycky jen vezmu lehce vlhkým hadříkem a pak je naimpregnuji nějakým přípravkem právě na ošetření kůže. Co je ale důležité je to, že to dělám pravidelně prakticky pokaždé, když ty kožené boty nosím. Jedině tak docílíte toho, že si ty boty zachovají svoji kvalitu. :)

SuzanKa

Ahoooj :) Prosím prosím, potřebuju radu… Kde nakupujete dětem boty na zimu? Teď, v této době… Jasně, na netu, ale kde… Shopů je hodně. Kde nabízejí kvalitní zimní obuv pro děti?

GabulkaA

Ahojky, ta veselatkanicka je super. Koukala ses tam? Vybrala jsi tam botky?

Pajka.111

Koukala ses na tu veseloutkanicku? Vybrala jsi tam nějaké botky?

GabulkaA

Ten shop je super. Vybrala jsem tam… zrovna minulý týden došly. Malé sedí perfektně.

XenieRo

Určitě tento shop doporučím. Já jsem tam vybrala a jsem spokojená. Na jarní boty se tam určitě vrátím :)

SuzanKa

No, koukala právě :) Ale nevím, jakou značku vybrat. Na veselatkanicka mají moc hezké ty botky. I cena je super. Jen právě teď ještě uvažuju nad značkou :)

XenieRo

Je to moc fajn shop. Malýmu jsem tam koupila tyto zimní boty https://www.ve­selatkanicka.cz/bo­ty/reima-detske-zimni-boty-569435-6320-qing-velikost-20.html?var=54448 a paráda.

Pajka.111

Ty jsou moc hezký. A koukám i zateplený, to se v nich malýmu chodít dobře, že? :) Má pak pěkne teplou nožku :)

Pajka.111

Tak kde asi, no… na netu. Jinak to nešlo, no. Koupila jsem zimní boty, včetně doplňků na https://www.ve­selatkanicka.cz. Shop super, doporučuju. Mrkni tam.