Kdovík

Můžu odmítnout doporučenku z up když mi byla vydána předdbem a chtějí mi ji dát znova na totéž místo?

Nebyla jsem přijata z bůvodu že o mne nemají zájem a za den si to rozmysleli.
Doplňuji:
A ani kdyz mne jednou neprijmuli a pres den si to rozmysleli?

Nejlepší odpověď
ivzez

Doporučenku z ÚP odmítnout nemůžete, musíte ji zajít projednat.
Odmítnout práci doporučenou ÚP lze jenom z vážných důvodů
podle zákona o zaměstnanosti (§5 písm. c):
http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2004-435#p5-1-c

Tip do budoucna:
Před schůzkou na ÚP si na portálu MPSV vytipujte pár (3 až 4) volných
míst, která by Vás zajímala, a požádejte zprostředkovatelku o doporučenky
na vytipovaná místa (můžete předem e-mailem, nebo si je vypište na papír
a zkuste to osobně při schůzce).
Doplňuji:
Ani tehdy.