Avatar uživatele
ahold

Můžu odejít od O2 bez sankcí?

Před dvěma měsíci jsem podepsala s O2 prodloužení stávající smlouvy. Nyní na mě naléhají, abych změnila starý tarif za tzv. výhodnější. Nabízejí navíc pár minut, samozřejmě za vyšší částky. Odůvodňují to tím, že můj původní už nebude v nabídce. Nemám o to zájem.
Jde mi o to, abych nemusela platit nějakou šílenou částku za předčasně ukončenou službu.
Chci si pořídit raději předplacenou kartu.

Mám tarif Free O2. A ten už prý není v nabídce.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: ahold

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, gecco před 3079 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Odpoveď byla označena jako užitečná

Nejde, čirou náhodou, o Zero nebo Basic?
😉
___
Pokud tě operátor nutí ke změně tarifu (ať už to zdůvodňuje jakkoli), měl by ti dát i možnost tarifní smlouvu ukončit – a to bez sankcí… Zeptej se na to…
😉
Pokud bys chtěla přesnější informaci, musíš dodat podrobnosti.
_____________­____________
Podrobnostmi jsem myslel, zda jsi za podepsání (prodloužení) smlouvy na dobu určitou čerpala nějakou ´výhodu´, případně jakou a kdy…
😉
Takto – při změně, kterou ti operátor nabídne s tím, že pokračování stávajícího stavu není (z jeho strany) možné, můžeš danou smlouvu ukončit (změnu neschválit – což znamená ukončení smlouvy) – a to bez sankcí…
😉

Upravil/a: gecco

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?ahold Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Záleží v jaké podobě byla smlouva prodloužena. Pokud na dobu neurčitou, tak lze odejít bezu sankcí.
Pokud na dobu určitou, pak budou chtít zaplatit procenta z předpokládaných paušálů do konce doby uvedené ve smlouvě. Myslím že to je 25 % z paušálů, ale nějak jsem to zapomněl. Třeba to někdo upřesní. V každém případě to není plná výše.

Naléhají, nebo nařizují. To je velký rozdíl.
Změna tarifu není změna smlouvy !

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Pokud budou trvat na tom, že starý tarif mít nemůžeš, máš právo změnu tarifu neschválit, což bude znamenat ukončení smlouvy bez sankcí (k datu ukončení stávajícího tarifu ze strany O2)

Ale mezi náma, mám silný pocit, že na O2 je nabaleno spousta „zprostředkovatelů“ kteří budou tvrdit cokoli jen aby Ti tarif zvedly a prodloužili dvouletý závazek a inkasovali provize…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jak rika gecco. Jen bych doporucenym dopisem (nebo elektronicky se zarucenym elektronickym podpisem, zajisti si kopii dopisu) poslal trvaly nesouhlas se zmenou smlouvy a vic bych to neresil. Pak by bylo na O2, jak se rozhodnou, bud ti sami smlouvu vypovi nebo stavajici podminky zachovaji. Ani v jednom pripade pak ale nemuzou uplatnit zadnou sankci.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Mosoji: Pokud změnu smlouvy iniciuje O2 a na změně trvá, má klient právo odejít bez sankcí.

před 3079 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Změna tarifu není změna smlouvy !!!!!!

před 3079 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Vzhledem k tomu, že ve smlouvě se zavazujete k tarifu X na dobu Y… Jste si jist, že změna tarifu není změna smlouvy? To je jako podle vás ve smlově: Ano upisuje se dobrovolně za plného vědomí firmě O2 na dva roky a souhlasím že po tyto dva roky zaplatím každý měsíc cokoli co mi O2 naúčtuje… ?? Tak takovou smlouvu by podepsal snad jen debil.

před 3079 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Pokud budou trvat na tom, že starý tarif mít nemůžeš, máš právo změnu tarifu neschválit, což bude znamenat ukončení smlouvy bez sankcí.

před 3079 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

grr sem to jít nemělo

před 3079 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek