bolak

Můžu někomu vykrást blog, nebo nějakou stránku, případně diskuzi, kde lidi dávaj vtipný příhody a vydat to knižně?

Nebo je to nějak právně okaučovaný…

Nejlepší odpověď
anonym

tady v téhle republice mám pocit že je možné všechno,záleží na intelektu a šikovnosti,a tu češi mají,ale hlavně záleží na svědomí,jinak po právní stránce to zas tak možné není,nebot většinou pod každým vydaným slovem je podpis autora a ten kdyby koupil tvou knihu a měl důkaz že jsi jeho žert okopíroval a vydal za svůj může tě soudně žalovat
Doplňuji:
bez trestně to jde že bys ve své knize uvedl autory vydaných citátů,humoru a diskuzí,

Další odpovědi
Mapel

Jak už bylo uvedeno jde všechno, ale pokud je autor právně zdatný, tak můžeš do konce života chodit o žebrácké holi. Nesmíš vydávat za své to čeho nejsi autorem. Pravidla jsou daná autorským zákonem.