Avatar uživatele
Mathew20

Můžu něco udelat se sklepem sousedky pod mojim Dvorem ?

Dobrý den,mám jeden problém s pozemky .Nedávno jsem dostal darem nemovitost se dvorem pod kterým má moje sousedka rozlehlý sklep.Je možné se tomu nejak bránit ? Nebo získat ho do sveho vlastnictví ? Nemuzu na svém dvore ani kopat bazen. Děkuji.
Doplňuji:
jsem plným majitelem pozemku a neprijde mi zrovne férové abych musel jsete kupovat sklep pod nim .. :(

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? anonym, anonym před 3924 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

Bude třeba zjistit na základě jaké smlouvy (dohody, povolení) patří sklep sousedce. Pokud jej využívá a patří jí, tak to bude zřejmě oříšek pro právníky. Znám ale z usedlosti rodičů, že sousedé si takto vycházeli vstříc, že si nevyužívané prostory vzájemně zapůjčovali. Někdy to vedlo k následným sporům, když vlastníci chtěli svou nemovitost opět využívat a sousedé ji museli vyklidit.
Zjistěte si, jak to se sklepem je a kdo je jeho skutečným vlastníkem. Pokud sousedka, tak budete muset hledat cestu, jak se s ní dohodnout a odkoupení sklepa nevidím zdaleka jako nejhorší variantu. Soudní pře by Vás stála určitě více peněz.
Uvědomte si, že jste nemovitost dostal, čili zaplatit za sklep je zanedbatelné ve vztahu k tomu, co jste získal.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Mathew20 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Záleží na tom, jak je to zaneseno v katestru nemovitostí. Pokud sousedka vlastní sklep a pozemek nad ním někdo jiný, tak jedině dohoda o prodeji.
Doplňuji:
bě nepřžíjde férové kupovat sklep a sousedce zase jistě nepřijde férové vzdát se svého sklepu.

Upravil/a: Drap

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek