Mathew20

Můžu něco udelat se sklepem sousedky pod mojim Dvorem ?

Dobrý den,mám jeden problém s pozemky .Nedávno jsem dostal darem nemovitost se dvorem pod kterým má moje sousedka rozlehlý sklep.Je možné se tomu nejak bránit ? Nebo získat ho do sveho vlastnictví ? Nemuzu na svém dvore ani kopat bazen. Děkuji.
Doplňuji:
jsem plným majitelem pozemku a neprijde mi zrovne férové abych musel jsete kupovat sklep pod nim .. :(

Nejlepší odpověď
anonym

Bude třeba zjistit na základě jaké smlouvy (dohody, povolení) patří sklep sousedce. Pokud jej využívá a patří jí, tak to bude zřejmě oříšek pro právníky. Znám ale z usedlosti rodičů, že sousedé si takto vycházeli vstříc, že si nevyužívané prostory vzájemně zapůjčovali. Někdy to vedlo k následným sporům, když vlastníci chtěli svou nemovitost opět využívat a sousedé ji museli vyklidit.
Zjistěte si, jak to se sklepem je a kdo je jeho skutečným vlastníkem. Pokud sousedka, tak budete muset hledat cestu, jak se s ní dohodnout a odkoupení sklepa nevidím zdaleka jako nejhorší variantu. Soudní pře by Vás stála určitě více peněz.
Uvědomte si, že jste nemovitost dostal, čili zaplatit za sklep je zanedbatelné ve vztahu k tomu, co jste získal.

Další odpovědi
Drap

Záleží na tom, jak je to zaneseno v katestru nemovitostí. Pokud sousedka vlastní sklep a pozemek nad ním někdo jiný, tak jedině dohoda o prodeji.
Doplňuji:
bě nepřžíjde férové kupovat sklep a sousedce zase jistě nepřijde férové vzdát se svého sklepu.