mike beneš

Můžu napsat scénář nebo natočit film bez žádné filmové školy?

Vím, že napsat scénář, nebo natočit film klidně můžu. Nevím však, jestli bych to pak mohl poslat „dál“ a zda-li by mně za to bylo nějak zaplaceno, i bez školy. Mohl bych si oficiálně schánět lidi, kteří by tam hráli, nebo dělali nějaké efekty, ozvučení atd.? Kdybych toto všechno udělal sám, kam bych pak hotový „film“ mohl zaslat?

Nejlepší odpověď
Kelt

Teoreticky to může udělat každý. Ten, kdo má filmovou školu dokáže vytvořit nějaké dílo, které může někdo přijmout, ale ten, kdo takovou školu nemá a myslí si, že je mistr světa, tak ten určitě takový film nenatočí. Pravděpodobnost, že bude přijato dílo nějakého absolventa filmové školy je cca 0,5 %. Pravděpodobnost, že budu přijato dílo nějakého nadšence, nebude větší než 0,05 ˇ%. Samozřejmě nevím, kde máte známosti, na MInisterstvu kultury atd, osobně si tykáte s 10 režiséry, a s většinou herců našich divadel, tak šanci máte ještě větší než ten absolvent filmové školy.

Další odpovědi
eugen1001

Můžeš to zkusit, ale amatérské filmy nemají takový rozpočet, aby se mohli rovnat profi filmům. Když bude dobrý námět, třeba ho nějaká TV od tebe koupí. Pokud film dokončíš, nahraj ho na youtube a čekej co na to lidi. POkud bude hodně dobrý, můžeš na něm vyděla thodně i na youtube.

Elk

Hezká idea. Napsat se dá všelico, sehnat na to lidi – to už by bylo horší, protože to musí být výborné, nebo alespoň dobré, ale lidi se musí zaplatit!
Něčím, někde, na něco se to musí natočit – prachy!!!
Bez pomoci, sám, těžko.
Určitě bych se zatím pokusil o
natočení malých scének, pak to vylepšoval, nechal si poradit a časem…
…se naučíš, co si můžeš dovolit, na co máš, a když vytrváš a nápady budou výborné…snad..to půjde.
Pro chodce je to Maraton.