TommyKiller1

Můžu nahrát video puštěné na netu ze stránky, kde mám předplatné?

Dejme tomu chci nahrát obraz počítače, když si pustím video ze stránek, kde mám koupené předplatné (přičemž ty videa nejdou stáhnout)? Možná hloupá otázka, ale ty stránky přece musí mít nějak zajištěné, že si to člověk do počítače neuloží. Nebo se pletu a je to možné? (videa nahraju a pak to předplatné zruším, čímž zaplatím méně, než kdybych si ta videa koupil z jiné stránky, kde bych si je mohl klasicky stáhnout)

Odpovědi
Drap

U některých stránek stáhnout jdou u jiných ne.

dr.luha

Když jdou spustit, tak jdou taky stáhnout. Mám pět stahovačů a vždycky některý funguje. Screen není kvalitní.

anonym

Ano jde to. Potřebuješ na to ale speciální doplněk pro prohlížeč Firefox který tohle umí. Dokáže zachytit všechny příchozí multimediální proudy v rámci stránky a umí je ukládat do souboru. Ten doplněk se jmenuje Video DownloadHelper, najdeš ho zde https://addon­s.mozilla.org/cs/fi­refox/addon/vi­deo-downloadhelper/ (opakuji znova je určen jen pro prohlížeč Firefox jehož doplňky mají v tomto ohledu mnohem širší možností než doplňky pro chrome které naráží na velmi omezené api rozhranní)

Po dokonční instalace doplňku je postup už jednoduchý:

  1. restartujte prohlížeč
  2. v pravém horním rohu se objeví ikona tří barevných kuliček ty jsou šedé
  3. dokud doplňek na stránce nezachytit žádný multimediální proud zůstává ikona šedá, je třeba video nejdříve spustit aby jej doplněk mohl odchytit … pak se teprve ikona rozsvítí barvami a můžete na ní kliknout a zachycený multimediální proud rovnou uložit na disk.

Zdroj: https://addon­s.mozilla.org/cs/fi­refox/addon/vi­deo-downloadhelper/

anonym

Upozornění: pokud se pokusíte najít jiný nástroj než Video DownloadHelper tak je velmi pravděpodobné že narazíte na takový který neumí ukládat proudy přímo ale dokáže jen předat odkaz nějaké online službe která se pokusí vzdáleně data stáhnout a konvertovat je. Tento postup je ale velmi nespolehlivý, a hlavně neumožňuje vůbec stahovat multimediální proudy ze stránek které vyžadují přihlášení uživatele …