můžu na simsona od 15ti?

když má motorka objem 49,8cm3 můžu si na ní udělat řidičák od 15ti?

Odpovědi
Lencis

Řidičské oprávnění lze udělit pouze osobě, která dosáhla věku stanoveného zákonem, je zdravotně i odborně způsobilá k řízení motorových vozidel, má na území ČR trvalý nebo přechodný pobyt v trvání nejméně 185 dnů, není ve výkonu sankce nebo trestu zákazu činnosti spočívajícího v zákazu řízení motorových vozidel a splňuje další podmínky stanovené zákonem (např. pro získání skupiny řidičského oprávnění C musí být žadatel již držitelem skupiny řidičského oprávnění B apod. – viz § 91).

Řidičské oprávnění lze udělit osobě starší 15 let pro skupinu AM

ŘIDIČSKÝ PRŮKAZ SKUPINY „Am“
Skupina Am opravňuje k řízení motorových vozidel, jejichž maximální konstrukční rychlost nepřekročí 45km/hod. Tuto hodnotu najdete v technickém průkazu.

Simson ti tedy asi neprojde. Takže buď najdi vhodné vozítko (např skutr, může být is omezovačem rychlosti) a nebo rok počkej. Od 16 let už můžeš mít řidičák typu A1 a pod něj už se simson určitě vleze 😉

Vendul

Ano,samozřejmě máš-li patřišné oprávnění

vojta@super

ne na každý motocikl se může až od 16!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!