fandosaurus

Můžu na kytarové kombo s výstupem na sluchátka připojit obyčejné bedny(reproduk­tory) ??

Vím že ten sluchátkový výstup je abych mohl hrát potichu ale jen by mě zajímalo jestly by to šlo
Děkuji za odpověd

Nejlepší odpověď
led

Malé PC alebo rádioreprobedničky ano. Veľké reprosústavy už potrebujú vyšší výkon, ktorý dosiahnete len pripojením zosiľovačov.
Pozor, údaj vo Wattoch treba rozlišovať, či ide o elekrický, alebo hudobný výkon.

Hlada

Je potřeba vědět, co je to za bedny, jestli jsou aktivní (se zabudovaným zesilovačem) nebo bez zesilovače. Sluchátkový výstup je napěťový, není výkonový, má výstupní impedanci řádově desítky ohmů, takže k němu není možné přímo připojit reproduktor o impedanci několika ohmů. Sluchátkový výstup je možné propojit s linkovým vstupem zesilovače, na jehož výstup se pak připojí reprobedny. Aktivní bedny je možné připojit přímo.

Dochy

Naprostá většina zesilovačů (i těch sluchátkových) je stavěna tak, že jim nevadí ani zkrat (zpravidla mají na výstupu kondenzátor). Proto připojení větších repráků nevadí. Pokud nebude sedět impedance, přinejhorším bude zvuk trochu zkreslený. A pokud se pokusí utáhnout 400W bedny výstupem z mobilu, přinejhorším mu to bude šeptat.

led

Súhlasím, že na kvalitnú hudbu treba použiť linkový výstup. Ale pokiaľ si človek „brnká“ len pre seba dajú sa použiť aj tie malé bedničky priamo do sluchátkového výstupu, prirodzene koncertný zvuk to nebude.