JájsemRaibek

Můžu mnou použitou roušku z látky namísto vyvaření srtčit na chvíli do mikrovlnky?

Třeba na minutu nebo tak? Stačí to na zabití těch případných virů co jsou tam nachytané?

Nejlepší odpověď
Kepler

A proč bys ji chtěl sterilizovat? Tebe neochrání, jedině respirátor FFP3. Rouška má zabránit pouze šíření tvých kapének do okolí, nic víc. No ale kdybys chtěl mocí mermo ty breberky zabít pomocí MW, tak ji tam nechej vlhkou tak dlouho, dokud se nezačne pařit.

Další odpovědi
Edison

Tyjo.. zajímavá otázka… Jestli ty brebery obsahují vodu, moho by to fungovat… Ale bez studie fak těžko soudit. Zkus tohle někde ověřit…

„Testy prokázaly, že dvě minuty stačí k likvidaci více než 99% patogenů. Procedura ničí noroviry, virus hepatitidy A, bakterie Escherichia coli, salmonely i parazitického prvoka Giardia. Výjimkou jsou spory Bacillus cereus“

A o tomtéž stejnym píše vícero serverů. Ale jaká je skutečnost… čert ví… Jen někde píší 5 minut.

Zdroj: http://www.osel­.cz/2410-mikrovlnna-trouba-jako-domaci-sterilizator.html

Hufnágl

To bych nedoporučoval. Spíše vyvařit a přežehlit.
Četl jsem, že jedna číňanka chtěla zničit bakterie v MT a zničila jen bankovky.

marci1

Hasiči na Twitteru žádají:
„Nedávejte prosím roušky sterilizovat do trouby nebo do mikrovlnky, jak radí někteří na internetu. Mohou začít hořet. Buďte opatrní, ať k vám nemusíme“. ☹
http://zivecheb­sko.cz/2020/03/­17/hasici-upozornuji-nedavejte-rousky-sterilizovat-do-trouby-nebo-mikrovlnky-mohou-zacit-horet/

Edison

Ještě musím dodat, že jetřeba rozlišit mezi tím, kdy se z takové roušky páří a kd čoudí!! 😁

Edison

To s tím hořením je samozřejmě možné nebezpečí.Pak to ale bude sterilní… definitivně.

JájsemRaibek

To jsem četl, ale ty mají kovový proužek, proto se asi spálili.

Kepler

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

ty o koze, von o voze… BANKOVKY maj pásek, proto se spálili! (; …notabene roužka nemá ani TU SPONU NA FRŇÁK!

Dochy

kupované roušky ji maj, ty doma šité jen když jej tam všiješ…

(zatím jsem zkusil dvě jednorázové různých typů, jedna měla plíšek, druhá v lemu všitý drátek)