Hovnor12

Můžu mít Netbook jako druhý monitor? PS: Na netbooku nemám HDMI port.

Odpovědi
armando

Notebooky běžně nemají grafický vstup, ale pouze výstup.
Tedy připojit notebook jako druhý monitor v tomto případě nelze.

Nicméně použít k notebooku druhý monitor a ten mít jako hlavní to lze, s tím, že zdroj obrazu bude notebook a monitor notebooku bude buď vypnutý a nebo bude duplikát obrazu nebo prodloužením plochy.

gecco

Ty máš na netbooku videoVSTUP??

Doplňuji:
… tam, jak je „hodně těch děr“ je, pravděpodobně, videovýstup (VGA je 15pinový třířadý konektor, na počítači F), ale obávám se, že vstup na netbooku nebude…
O jaký jde typ?
😉

cochee

Bez pomocného hardware vyloučeno. Možná nějaký noťas za 30k Kč či více, ale ne netbůk.

gecco

ASUS Eee PC (např. http://www.asus­.com/cz/Notebo­oks_Ultrabook­s/Eee_PC_1005HA_­Seashell/speci­fications/ ), pokud vím, ani jedna z verzí videovstup nemá (k čemu taky), mají jen miniVGA video výstup.
😉
Takže ne – nelze jej použít jako druhý monitor (resp. ne bez bastlení hardware).

Hovnor12

A přes nějaký program by to nešlo? Zkoušel jsem iDisplay. a to nejde

gecco

Programem HW nezměníš…
Prostě tam není konektror, který by signál přenesl na vstup monitoru notesu.

Hovnor12

A přes USB by to nějak nešlo? Asi jsem blbej co? :D

gecco

Čistě teoreticky by to přes USB asi šlo (hrozně nerad tvrdím, že něco nejde – protože se dost často pak najde někdo, kdo neví, že to nejde – a udělá to).

  • zdrojový počítač pošle videosignál na konkrétní USB
  • cílový počítač jej přebere a vytvoří nové okno s daným obsahem

Ale

  • nejsem si jist, zda by to nějak nekolidovalo s USB (jak je ´chápán´ OS(
  • netuším, proč by takový program někdo psal

___
To už by bylo asi jednodušší ´hrábnout´ do HW a ´napojit dráty´.
;-D