Otazník123

Můžu mít automobil pojištěn u dvou různých pojišťoven?

Mám sjednané povinné ručení s jehož cenou jsem spokojen a měnit pojišťovnu nechci. Zároveň však uvažuji o připojištění srážky se zvěří která je u této mé pojišťovny velice drahá a konkurenční pojišťovny mají mnohem výhodnější nabídky. Je tedy možné mít povinné ručení u jedné pojišťovny a pojištění srážky se zvěří u jiné pojišťovny?

Odpovědi
nyjono

Předpokládám, že zmíněným pojištěním srážky se zvěří máš na mysli havarijní pojištění.
To ano. Povinné ručení a havarijní pojištění může být u dvou různých pojišťoven.

Kepler

Já myslím, že to jde. Ale nebylo by lepší si tu druhou pojistku sjednat jako havarijní a mít tak pokryta všechna rizika? Vím, že by to vyšlo dráž, ale snad by se dala najít alespoň nějaká pojistka s omezeným krytím za rozumnou cenu.

cukrar

To musíte zjistit u pojištovny, u které hodláte pojistit proti srážce se zvěří. Domnívám se, že to neumožní.

Arne1

Pokud myslíš připojištění, tak to nejde – připojištění je vázáno na hlavní pojištění, které tam musí být. Úplně stejně nejde mít okna pojištěná u jiné pojišťovny než je povinné nebo havarijní.
Pokud máš na mysli jednodušší variantu havarijního pojištění (typicky ČSOB), tak to je možné jako samostatná pojistka.
Cenu pojistky musíš brát komplexně – tedy neoddělovat POV a různá připojištění.

JirkaKV

Už ze samotného slova „připojištění“ vyplývá, že se lze pouze připojistit k hlavnímu pojištění na které by bylo „připojištění“ vázáno.