Můžu koupit pozemek od nezletilého jen s podpisem zákonného zástupce, bez soudního určení opatrovníka?

Nemovitosti

Nejlepší odpověď
standa

Pokud je kupujícím jiná osoba než zákonní zástupci, tak je postačující ´podpis´ zákonného zástupce.

Institut opatrovníka by byl použit jen v případě, když by kupujícím byl zákonný zástupce. Ale obvyklejší jsou spíše případy, kdy rodiče převádějí nemovitosti na své děti a v těchto případech vklad do katastru není zapsán bez rozhodnutí soudu.