Můžu jít na operaci, pokud mám kašel?

Chystám se na operaci, ale máš kašel. je možné se za těcht okolností zákroku účastnit?

Nejlepší odpověď
lola

Podle toho,o jakou operaci jde? Normálně by měl být člověk úplně zdravý. Nesmíš mít třeba ani opar na puse.

Další odpovědi
hanulka11

No to asi nepůjde . Bude nutná narkoza, ne ? A s kašlem … to lékař zavrhne.

mosoj

Předoperační prohlídka o kašli nemusí vědět, ale anesteziologovi je to třeba říct !!

2. Měl jsem kašel, na operaci jsem ale potřeboval jít.
3. Před operací jsem se dohodl s anesteziologem že nedostanu narkozu ale epidurální injekci.

Rozhoduje, anesteziolog. V epiduru ale nelze dělat všechny operace !

Rolotr

V případě nutnosti celkové anestezie je v takovém případě výkon kontraindikován (vyjímkou je vitální indikace, což zřetelně není Váš případ). Výkon (nevíme, o co jde), lze teoreticky podstoupit pokud jej lze provést v jiném způsobu znecitlivění.

Ella

Myslím že ne. Nesmíte být nemocný/á, ani nachlazený/á ani nic podobného. Navíc jestli budete mít po operaci zašitou jakoukoliv část břicha, tak uvidíte jak příjemné je mít kašel a stehy – nedoporučuju to tedy tajit. Raději bych si s lékařem domluvila jiný termín, pokud to není akutní.