rob1

Můžu jezdit autem se slovenskou SPZ?

Mužu jezdit s autem, který ma slovenskou SPZ? Papíry, technická všechno mam. STK je do 12/2017…

Odpovědi
Arne1

Je dobré mít (písemné) povolení majitele k používání jeho vozidla. Pak by neměl být vážný problém, snad jen v tom, že trvalé provozování vozidla s cizí SPZ je omezeno nějakou určitou dobou, ale nevím teď, kolik měsíců to je.
Pokud jsi ho od někoho ze Slovenska koupil, tak bys mohl mít problém – nemáš platnou Zelenou kartu a v případě to bude složité. Doporučuji uvést do správného právního stavu.

cukrar

rob, zajisté můžete s tímto vozidlem jezdit, pokud píšete, že všechno máte. To je to samé, jako když Slovák jezdí s českým autem u nás.
(Že se ptáte na něco jiného?)

Mc Merkurion

… jestli máš na něj řidičák a od něj techničák, tak jo …