tonda22

Můžu jet s kamarádkou k moři když mi je 16?

Nejlepší odpověď
pusinka50

Když se ti tam něco stane, vinu ponesou rodiče, kteří za tebe mají zodpovědnost. Když si tam nějak ublížíš a třeba by byl potřebný souhlas rodičů k nějaké operaci, nastal by hodně velký problém a ty bys mohl to odpykat životem. Já bych 16-ti leté dítě samotné k moři nepustila.

Další odpovědi
Lucijej

To záleží na rodičích, jestli tě pustí, ale nebylo by od věci, aby alespoň někdo z vás byl plnoletý.

zjentek

pokud s vámi nejede nikdo dospělý, tak je to nehorázná nezodpovědnost od rodičů a i od vás, v 16ti už bys mohla vědět, že kromě pařby jsou na světě taky nástrahy.

Drap

Můžeš, když ti to rodiče dovolí. Rodiče jsou za tebe stále plně zodpovědni. Já osobně bych tě nepustil.

Zbynas

Musíš mít písemný souhlas rodičů, je to potřeba v některých zemích a na hranicích. Musí s Tebou jet dospělá osoba, která je v souhlasu jasně zapsána.

zdp1

Určiitě. K moři i jinam. Osobně bych jel i s vámi 🙂 a tvoje kamarádka je už plnoletá, nebo má už alespoň 15? Pokud jsi filuta, a chceš jet k moři, s kamarádkou a zadarmo, doporučuji ti zapojit do akce mozek. Zpracuj rodiče – vás obou a „pozvi“ je na výlet. Bude to svědčit o tvé dospělosti, sounáležitosti, citu a nadhledu. Tím získáš body a dosáhneš „svého“ a určitě to bude pro vás grátis !!!