Leoneo

Můžu ještě řídit vozidlo?

muzu jeste ridit vozidlo pokud jsem nebyl obvineny u hlavniho liceni, nebo jsem do rozhodnuti soudu bez ridicaku… Kdyz sem nebyl u hlavniho liceni tak jsem porad bez rozsudku?

Nejlepší odpověď
standa

Letmým náhledem do silničního zákona (č. 361/2000 Sb.) zjistíme, že můžete řídit až do té doby, než nabyde právní moci usnesení o trestu za trestný čin, kterého jste se v souvislosti s řízením dříve dopustil.

§ 94a Pozbytí řidičského oprávnění

(1) Řidič pozbývá řidičské oprávnění dnem právní moci rozhodnutí, kterým mu byl soudem uložen trest(…)

(2) Řidičský průkaz je povinen odevzdat ´řidič´(…) do 5 pracovních dnů ode dne, kdy nabylo právní moci rozhodnutí podle odstavce 1.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/silnicni-provoz/cast1h3d1­.aspx