Lilix

Můžu hodit bublinkovou obálku do schránky?Dojde to?Nebo s ní musím na poštu?(a kolik na to mám dát známek)

děkuju

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Pokud zásilka je velikosti
délka do 23,1cm
šířka do 16,4cm
tloušťka-výška do 0,5cm
a přitom do hmotnosti 50g
tak je to za 10,–Kč a klidně můžete, dojde to a nic se neděje.
Pokud je zásilka větší nebo těžší, ale do maximální výšky 5cm, jedná se o nestandardní psaní a tudíž cena se řídí takto:
do 50g=12,– do 100g 14,–Kč do 500g 18,–Kč do 1kg 24,–Kč a do 2kg 38,–Kč.
I v tomto případě stačí vylepit známky a vhodit do schránky.

Jakub Tlapal

Já bych to neriskoval, aby se ti dopis nevrátil zpátky. Já mám nakoupené různě velké bublinkové obálky z https://www.ra­japack.cz/obal­ky-tubusy/narazuv­zdorne-obalky/bublinkove-obalky_C151410.html , a i když v nich něco posílám hodně často, tak nedokážu odhadnout, kolik za dopis budu platit, takže jdu radši na pobočku, kterou mám kousek od domu, takže to pro mě není žádný zdržení.