Džanička

Můžu dovážet čokoládu ze švýcarska.. Platí se nějaké clo?? Švýcarsko není v EU

Doplňuji:
OK, rozumím, nebudu dovážet jen pro sebe.. Jak to v takovém případě chodí, když mi odešlou balík s čokoládou, kde se clo platí, nebo jak se to dělá.. A jak dlouho to trvá, něž to sem dorazí.. Prostě to dělám poprvé, a nevím jak na to..

Pokud chci dovážet jen pro svou potřebu, jaké je to váhové množství, nebo kde o tom vše najdu.. (Případně více v diskuzi)

Odpovědi
Conchus

Pro soukromou spotřebu, pár tabulek, se clo neplatí. Když s tím chcete kšeftovat, tak se poraďte na celní správě. Teď jsou dost přísné předpisy a jsou limitovány nákupní cenou. A taky jde o potravinu, na kterou se vztahují další předpisy o odovozu.