Teribaldík

Můžu dostat výpověď v době své PN?

Dobrý de,může mi tu někdo poradit? Loni v říjnu jsem nastoupila do nového zaměstnání na poloviční úvazek,mám totiž část.inv.důchod­.Podepsala jsem v té době smlouvu na dobu určitou.Letos v březnu jsem skončila v PN která doposud trvá a mé zdr.problémy se nelepší.Dnes mi od zaměstnavatele přišlo písemné upozornění,že mi bude ukončen pracovní poměr sjednaný na rok.Jsem ale stále v PN a mé zdr.problémy přetrvávají.Může mi zaměstnavatel v mé situaci,kdy ještě marodím,ukončit prac.poměr? Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
ivzez

Pracovní poměr sjednaný na dobu určitou skončí uplynutím
sjednané doby bez ohledu na nemoc. To není výpověď.

Na nemocenské však budete mít nárok i po skončení
zaměstnání, a to do konce nemoci nebo podpůrčí doby
(podle toho, co nastane dříve).

Další odpovědi
Dochy

Pokud se nemýlím ochrana v době PN se týká jen výpovědi ze strany zaměstnavatele. Ale protože zde nejde o výpověď ale pracovní poměr sjednaný na dobu určitou (dohodou mezi vámi a zaměstnavatelem), PN na této dohodě nic nemění. Prac poměr bude standardně ukončen dle uzavřené smlouvy. Zaměstnavatel vám tímto dal na vědomí že s řádným ukončením prac. poměru počítá.