Klarisa

Můžu dát ročnímu dítěti krupici?

Může 13 měsíční dítě jíst z plnotučného krabicového mléka krupici s dětské krupičky?Nemůžu se shodnout v tomto s dcerou,já myslím že ano,ona že ne.Tak asi je nová doba,že se dělá všechno v prášku a rozmíchá se to ve vodě.

Nejlepší odpověď
panenka

já mám klariso děti 3 a krupici jsem jim dávala v roce už normálně.když jsem měla dítě jedno taky jsem se k vůli tomu se svou maminkou dohadovala protože jsem si myslela že když je na nutrilonu nic víc nepotřebuje.ale neměla jsem pravdu po nutrilonovi se mi budila po 3 hodinách i v noci a po krupici mi spala i 6 hodin proto ju vřele doporučuji.řeknite vaší dceři že to mimču nic neudělá

Další odpovědi
KIJIR

Dobrý den i já mám zkušenost se svým starším synem,že od 12 měsíců jsem mu vařila kaši z mléka a dětské krupičky a vše bylo naprosto bez jakýchkoli problémů:)Naopak velice mu chutnala a co teprve když jsem mu tam kápla trošičku medu:)))

Nuk nuk

Milá KLariso, ono jde asi právě o to mléko. Zkrátka to krabicové není to, co bývalo mléko za Vašich, a vlastně asi ani za našich mladých let. Malým dětem se doporučuje až později, než tomu bylo v dřívějších dobách.

Nicméně… I v té dnešní době, už dítě MŮŽE kravské mléko převařené jako součást pokrmu, což je případ krupicové kaše. Nemělo by ho pít jako nápoj a tepelně neupravené, ale kaši ano.
Pokud je dcera maminka dítěte, zeptejte se jí, proč to tak, nechce, zda třeba dítě nemá nějakou alergii na laktozu – ono toho je dnes dost. Jestliže ne, pak jí to zkuste nějak vysvětlit.

babina

ahojky tady Blanka.Píši ti ohledně tvého dotazu jsem mamkou čtyř dětí a všechny mi na krupicové kaši vyrostli měli jí už od 8 měsíců nejprve řidkou do lahve a když byli větší tak do talířku a nejraději jí měli když byla posipaná kakaem pocukrovaná a politá trochu máslem.Kaši milují do dnes a je jím už 27,25,18a 8 let nikomu kaše neublížila.Je pravda že dnes není mléko to co bývalo ale dá se koupit dobré plnotučné v krabici a kašička je stoho výborná