sisinec123

Můžu dát do sádrokartonu hřebík?

Potřebuju to pouze na zavěšení strojku na hodiny. Takže nic těžkého. Nechci zbytečně vrtat.
Ale taky se chci ujistit

Nejlepší odpověď
hapiky

Pokud to nebude do stropu, což je špatně, do zdi také nic moc, časem se vydrolí.
Obyčejnou hmoždínku lze zatlouci celkem jednoduše, doporučuji ale speciální hmoždinky do sádroše, které se šroubováním na druhé straně rozevřou, takže drží pevně.

Další odpovědi
nyjono

Doporučuju šroubek s hmoždinkou. Stačí nějaká menší. Stejně tam ta dírka bude.
Ale můžeš hřebíček zkusit a uvidíš, nejspíš to unese, ale ta sádra se může vydrolit.

zjentek

Ono jde o to, jestli máš vlasně do čeho vrtat. Protože jestli je do čeho vrtat, tak do toho „něčeho“ pravděpodobně můžeš nabít skrz sádrák i hřebík. Ale pokud jde o nějakou „sendvič“ novostavbu, kde hned pod sadrokartonem máš jen nějakou folii a hned zateplovací materiál, tak si ANI NEZAVRTÁŠ, ani NEPOTLUČEŠ!

Ale hele! (; (;>>> https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=hmo%C5%BE­dinka+do+s%C3%A­1drokartonu&tbm=is­ch&ved=2ahUKEw­jkkeLlmI7sAhVOr6QKHY­OCA8oQ2-cCegQIABAA&oq=hmo%C5%­BEdinka+do+s%C3%A­1drokartonu&gs_lcp=Cg­NpbWcQDDICCAA­yAggAMgIIADIG­CAAQBRAeMgQIA­BAYMgQIABAYMgQI­ABAYMgQIABAYM­gQIABAYOgYIABA­HEB46CAgAEAcQBRA­eULynAVi6rAFggMI­BaABwAHgAgAFa­iAGnAZIBATKYAQ­CgAQGqAQtnd3Mtd2l6LW­ltZ8ABAQ&scli­ent=img&ei=bhFzX-SiD87ekgWDhY7QDA&bi­h=657&biw=1360

…Tím chci říci, že nežli píchat do sádráku hřebík, je už FAKT LEPŠÍ a asi i stejně pracné NAKROUTIT TAM ŠROUBEK! (; (; (;

Mimochodem, co je strojwek na hodiny? Nevážou se na něj i nějaký hodiny? Třeba porcelánové anebo jinak TĚŽKÉ? (;

zjentek

To jako fakt? Bože kde jsme se to poděli, že už nemáme ani na pořádný hodiny. Koho si to volíme? Bože lidi…

nyjono

Zjentku, na zeď se nyní často věší pouze strojek s ručičkami a čísla nebo symboly se za zeď nalepí.