mimoň

Můžu dát do akvárka parmičky čtyřpruhé a tetry červenoocasé společně?

Jde mi o to, jestli se snesou a jestli mají zhruba stejné podmínky na chov.

Odpovědi
beer

„Parmičky čtyřpruhé rády okusují ploutve pomalejším rybám. Bude-li jich v akváriu jen pár, bude se tak dít s velkou pravděpodobností. Je-li chováno hejno alespoň 8 (lépe však 10) kusů, pak si jiných ryb tolik nevšímají. Parmička čtyřpruhá se rozhodně nehodí do společnosti dlouhoploutvých ryb a ryb, které mají raději klidné prostředí (např. Skaláry, Terčovci, Gupky, Závojnatky…). Chováme je proto se stejně aktivními a rychlými rybami.“ http://rybicky­.net/atlasryb/par­micka_ctyrpru­ha
Za těchto podmínek by tedy problémy být neměly ani s těmi tetrami (červenými).