Weroniq

můžu být ve stresu z negativních zpráv?

nikdy mi zprávy v televizi nebo na internetu nevadily, ale poslední dobou mi to asi nějak narušuje psychickou pohodu.. zprávy o tom co všechno jíme za hnusy a přestane mi chutnat večeře.. co všechno se zdraží a jak budeme pracovat až do 70 a přestanu se těšit až budu jednou zaměstnaná a upracuju se k smrti.. pak ještě přihodí nějakou tu vraždu nebo neštěstí a je to.. na zprávy v televizi už se nedívám, ale na internetu to mám hned na domovský stránce, ale vzhledem ke studiu bych měla být v obraze a neignorovat okolní dění, ale pořád si říkám, jestli to máme zapotřebí všechno špatný do sebe vstřebávat :/ možná si to beru až moc osobně, já nevím

Nejlepší odpověď
anonym

Ano Weroniq, tohle se docela klidně může stát. Když jsme rušili vlastní firmu a manžel odjel dlouhodobě pracovat do Afriky, tak jsem byla celá roztřesená, kdykoliv přišla úřední obálka. Nemohla jsem číst zprávy v novinách, ani poslouchat televizní noviny. Dostalo to rychlý spád, zrušila jsem Rudé právo, televizi zapínala zásadně až na večerní film a snažila jsem se mít přes den takové aktivity, abych na negativní informace měla co nejméně času.
Za socializmu musely být televizní noviny vyvážené. Vždy byla jedna zpráva negativní o tom, jak protřelý kapitalista provedl něco hodně zlého a druhá zpráva nás informovala o tom, jak my se naopak máme v široké rodině socialisteckého tábora dobře. Bylo to úžasné. Občas by se něco podobného mohlo objevit i v dnešních zprávách. Jenže pokud se v nich bude objevovat něčí skvělý život, tak nejspíš ten, který si teď žije Viktor Kožený, nebo Radovan Krejčíř. A to je zase důvod, proč být nespokojená a ve stresu.

Další odpovědi
Andělé

Určitě. Zrovna včera jsem nad tím přemýšlela,proč se na zprávy vůbec dívám,když mi je z nich pak na nic.Tak hororové zprávy na mě rovněž poslední dobou špatně působí. Denně jsou tak silně negativní,že nezbývá se na ně opravdu leda nedívat. Také chci být v obraze,ale snad je lepší nic nevědět. Slyšet denně slovo týrání,krádeže,zdra­žování,vraždy,úm­rtí apod.je skutečně stresující. Vyhlídky do budoucna katastrofální a přítomnost není o nic lepší. Ještě tak beznadějně jsem se necítila. Nejsem sama,i kamarádky mi vypravovaly stejné pocity. Také jsem si myslela,že jsem přecitlivělá,ale je nás opravdu více.
Musíme doufat a za nic neztratit naději,i když..:-(

Damiana

Souhlasím s Očko.
Byl to docela veget, slyšet jen to dobré, špatné nebylo u nás a člověk byl hned optimističtější. A to je to, co dnes lidem chybí. Pohoda, pocit zázemí v místě, kde žije. Často se jemu samotnému ani nic neděje a už si vyzdobí všechny zdi rohatci! Když je někdo emotivnější, o to hůř. To máš pak hned pocit, že nikdy nebudeš mít práci, natož důchod, jakmile vystrčíš po klekání nos z předraženého bytu, tak vyskočí všechna pochybná – právě na tebe číhající – individua a provedou ti samé neplechy. Když si dáš buřta – máš-li na něj, chytneš pomalu mor a jakmile někdo zazvoní u tvých dveří je to zlodějská bestie v rouše beránčím. Mnó, nic není tak černočerné – ale komerce a touha po senzacích vede čtvrtou velmoc k tomu, aby tě zahrnovala fantastickými (mnohdy spíš fantasmagorickými) zprávami. Kašli na to. Řeš svůj život. Tady a teď. Vždy se najde něco, co tě potěší, tak se toho drž a snaž se myslet více pozitivně. Věci se nedějou, než se stanou. Nejen ty negativní, ale i ty pozitivní. Tak jdi naproti tomu, co ti dělá radost a nad mediálními bublinami se tolik nepozastavuj. Však ony zase splasknou, neboj.

Drap

Jo , dá se pžedpokládat že zprávy budou ještě více katastrofické, ještě všechno se zdraří, a naše příjmy se budou snižovat. Je totvrdá realita s kterou se zřejmě budeme muset smířit.

Kohut57

Média nás cíleně a soustavně duševně ničí. Je to mafiánským trik, navodit strach a depresi a pak za peníze ochraňovat. Řídí je ti,co to tak chtějí. Je rozumné ženu vyvarovat této újmy. Ať se chlap zajímá o boje za lepší žití, byť je to svinstvo , žena mu za to poskytne zázemí klidu a lásky. Jinak se to ve zdraví nedá přežít.Naše doba se zas tak moc od středověku neliší.Je stejně drsná a bezohledná . Koho se to ještě přímo nedotklo, tak má zatím štěstí , ale prognózy jsou děsivější a to absolutně ve všem a pro všechny,

mosoj

Snaž si to tolik nebrat. Bohužel to učí dnešní doba. Navíc se to s citlivostí většinou přehání. Život není peříčko! Jsi mladá, snaž se v životě něčeho dosáhnout. Jenom toto je základ k prožití klidnějšího života a stáří. Pamatuj si že v životě ti nikdo nic nedá zadarmo !! i když se tak tvářit bude.

Dovedeš si představit v jakém stresu byli lidé když byla válka. Nebo v jakém stresu jsou lidé s nevyléčitelnou nemocí ( ti to co slyšíš ty mají navíc, oni to vnímají také).

IK

Můžeš být ve stresu z čehokoliv co si bereš osobně. Jedna věc je že nesmíme být lhostejní k tomu co se kolem děje a druhá, že musíme zůstat fit abychom to mohli ovlivnit. Pořád tu budou špatné zprávy a vypnutí TV přinese jen dočasnou úlevu, kterou musíš využít pro posílení zdraví. Stres není nic jiného než že něco přesahuje naši kapacitu. Takže vyspat se, nadýchat čerstvého vzduchu, užít si pohybu a doplnit vitamíny zejména B komplex.
Pak můžeš začít rozlišovat co můžeš a co nemůžeš změnit a tím co změnit nemůžeš se naučit nespojovat a tak se netrápit. Kdybys chtěla jen třeba zajistit aby tvoje máma byla šťastná, je to nesplnitelný úkol, můžeš ji jen potěšit a ještě se ti to nemusí podařit. Záleží to totiž na ní a ne na tobě. Ale kdyby tě někdo přesvědčil že je to tvoje vina že není, tak budeš ve stresu tak dlouho dokud ti to nezačne být vyčerpáním jedno. K tomu abys ji mohla potěšit a třeba to dělat každý den, musíš nutně vědět že všechno co děláš má význam a jakkoliv to dopadne je jak se říká „v rukou Božích“ tedy že už na tobě nezáleží a stejně tak je tomu s vnějším světem. Nějaký je, ale záleží na tom jací jsme my. Pokud se do stresu dostáváš, něco tě má na háku a nevěřím že by to byly ty špatné zprávy, ty jenom sygnalisují že ti dojíždí baterie.

jendahun

Cítím to taky tak a nejsme sami.Každý kdo se nechová jako pštros a před vším nestrká hlavu do písku,musí být z toho marasmu na mrtvici.Akorát je mi záhadou proč se to děje,jestli to není záměr.Média má pod palcem pravice,ale přece si nebude schválně dělat do gatí?Asi musíme otupět a brát to jako samozřejmost.Dokud se nestane nějaký průser nám osobně.
Zajdi se projít do jarní přírody.Je tam teď nádherně,uklidňuje to a člověk načerpá znovu sil a duševní rovnováhu.

hanulka11

Já to naprosto ignoruji, přestali jsme sledovat televizi před 2 lety a ani nevěříš,že mi to nechybí.Sice zaslechnu jak lidi nadávaj, na netu je toho taky dost, ale není to takové jako kdybych u televize vysedávala.
Ne že bych se o nic nezajímala, ale tak nějak to filtruji.

Odprosti se od toho, vždyť ti to nic nepřináší. A snaž se žít pozitivně …nic není tak hrozné jak to vypadá .Mohlo by to být ještě horší.