n_kodies

Můžu být po maturitě doma?

Zajímá mě jak je to po maturitě. Na výšku jít nechci a kdybych nešla do práce mohla bych být jen tak doma? A jak je to s tím placením rodičům a sociální dávky? Poraďte…

Nejlepší odpověď
Schluker

Lze to, budes si ale muset platit zdravotni pojisteni ze sveho jako OBZP. Rodice te nejspis kopnou do zadele, pokud nemaji chut vydržovat si vyzirku..mohou po tobe chtit nahrady za uzivani nemovitosti, ve ktere bydlis, stravu a dalsi veci, ktere plati.

Další odpovědi
Dochy

Status studenta Ti z pohledu úřadu práce a některých zákonných pojištění zůstane do konce srpna (nejsem si jist zda jde skutečně o veškerá pojištění a platby, nebo je něco jinak, musíš ověřit). Pak si musíš buď sama platit nemocenské, nebo se zaregistrovat na UP, nebo začít pracovat (a nemocenské bude „za tebe“ platit zaměstnavatel (z tvé výplaty) nebo samo jako OSVČ). Být rodiči, připustil bych prázdniny, ale pak při neochotě si najít práci bych Tě kopl víškam.

Kelt

Tak asi sama nemůžeš být doma. Ne vzhledem k věku, předpokládá se, že člověk s maturitou se umí o sobe postarat. Pokud tví rodiče mají peníze a nějaké dávky a příjmy neřeší, tak buď klidně doma. Budeš mít maturitu a půjdeš si hledat práci. Když nebudeš nic mít, tak půjdeš na Úřad práce a budeš ve stavu nezaměstnaných. Tam ti řeknou, abys přinesla potvrzení o příjmu rodičů a podle toho ti budou vyplácet třeba nějakou dávku. Ale taky tě budou každou chvíli uhánět, zda si sháníš práci.

Edison

Nemluv ě o tom, že pokud na tom jste tak dobře, a jednou to skončí, jakože skončí, pak jsem zvědav, jak si budeš hledat třeba po deseti letech práci bez praxe. Vše z školy zapomenuto a tak.

Hlada

Po maturitě můžeš být bez obav doma. Na rozdíl od socialismu se tím nedopouštíš žádného protiprávního jednání. Povinně si musíš platit jen zdravotní pojištění ve výši stanovené pro osoby bez zdanitelného příjmu. Je doporučitelné platit si i sociální kvůli celkové době pojištění do starobního důchodu, prípadně nároku na invalidní důchod. S rodiči se musíš dohodnout. Ty ani oni nemají nárok na sociální dávky.

Mc Merkurion

… tak ještě nemáš hotovej prvák, chceš přestoupit na jinej obor, jelikož ti nevyhovujou spolužáci, a už přemejšlíš, jak zůstat po matuře doma a vyhnout se práci >>> zamysli se nad sebou … radit ti nebudu …

Rokio

Souhlasím s Keltem, Schlukerem a Edisonem.

Pokud dospělé dítě má hotovou školu a už nestuduje, tak má přispívat na domácnost a vykonávat domácí práce. Aby toho bylo schopné, musí si najít práci a vydělávat, pokud nemá invalidní důchod.