arygnoc

Můžu adoptovat dospělou osobu? Můžu adoptovat dospělou osobu s občanstvím jiného státu?

Odpovědi
Fidel

Podle současně platných a účinných zákonů to možné není (ani jedno ani druhé).

Podle návrhu nového občanského zákoníku (rekondifikace již probíhá přes deset let) to možné bude. Především proto, když budete chtít adoptovat patnáctiletého kluka, tak abyste mohl adoptovat i jeho osmnáctiletého bratra. Je to však hudba budoucnosti cca 2013…