Otazník123

Můžou v bahnitém terénu pomoct sněhové řetězy?

Myslíte si že by mohly sněhové řetězy pomoct na rozbahněné cestě podobně jako na sněhu? Vozíte si je v autě celoročně nebo na léto schováváte do garáže?

Odpovědi
Edison

Můžou a nemusej. Jde o druh bahna. Ono to buje jiné na jílovém blátě a jiné třeba na tom lesním…

Kepler

Částečně pomoci mohou, ale husté jílovité bláto je značně lepivé a při prokluzu kol hezky rovnoměrně zaplní profil pneumatiky a řetězy jej ještě pomohou podržet na místě. Ale u lesních strojů se používají, na lesní půdě zřejmě jistá samočistící schopnost existuje. Na sněhu je to bez problémů. Jinak sněhové řetězy jsem nikdy nepoužil, nejezdil jsem do oblastí, kde jsou předepsány a jisté zimní pneumatiky Michelin byly výrazně lepší, než jakékoliv jiné, co jsem vyzkoušel.

CgJob

Určitě ano.