Lukas27

Můžou Ukrajinci pracovat v Německu?

Nejlepší odpověď
ten který je

S řádným povolením ano.Mnoho Ukrajinců pracuje třeba v Itálii a dokonce i v USA.

Další odpovědi
Drap

Ano, dokonce jich tam je poměrně dost.

Gonfaloniér

Co by nemohli. A je jich tam dost.
Doplním uživatele ten který je, že u nás jich je taky dost, v každém městě… i když v některých regionech míň, v některých víc. U nás je rozohdně víc Ukrajicnů než v Německu (hlavně k poměru obyvatel). U nás tvoří největší „menšinu.“ Je zda ASI jen víc Romů, ti mají ale české občanství (což neplatí pro všechny Ukrajince). Např. ani Slováků tu není tolik jako Ukrajinců.
U nás pracují převážně jako dělníci, nebo uklízeči (často v obchodech, ale i v jiných firmách). Někteří ale jsou i na vyšších místech s dobrou mzdou. Tak jako se chodí do ciziny za lepšímy místy, platy, příležitostmi, tak někteří chodí i sem… dělá se to tak všude. I Češi chodí do zahrnaičí, do Německa, Severních zemí, USA, VB, Dubaj,… ne že by to zase někde bylo o tolik lepší než jinde, a ty příležitosti jsou všude, ale někomu se může naskytnout lepší příležitost někde v zahraničí.

Emefej

Ano. Proč by nemohli? V Německu může pracovat každý, kdo má k tomu řádné povolení.

Mě by spíš zajímalo, proč u nás nemůžou pracovat cikáni.