Avatar uživatele
independent

Můžou Svědkové Jehovovi volit přes internet?

Kdo to neví, oni volit nesmí.

Pozor – nikoliv přez internet, ale přes internet.

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 2305 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

V ČR nemohou.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… z vyjádření: „Svědky Jehovovy vedou k politické neutralitě náboženské důvody, které vycházejí z Bible. Nesnažíme se ovlivňovat politiky, nedáváme při volbách hlas žádné politické straně ani kandidátovi, sami na politické úřady nekandidujeme a také se nezapojujeme do akcí, které usilují o změnu vlády.“ vyplývá, že se do politiky nepletou a nevolí, volba přes internet (přestože u nás není) je rovnocenná všem ostatním druhům volby … z toho mi vychází, že NEMŮŽOU VOLIT ANI PŘES INTERNET, bylo-li by to možné …

Zdroj: https://www.jw­.org/cs/svedko­ve-jehovovi/caste-otazky/politicka-neutralita/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Roman71

Independent, dezinformace?
Nikdo svědkům Jehovovým volit nezakazuje. Co se týká lidských vlád, mám v tom jasno – jsou to pro mne autority v relativním postavení, které respektuji. Boží vláda je pro mne osobně absolutní autorita, která má mou plnou podporu. Co se týká politiky, jsem neutrální. Sleduji občas politické dění, ale neangažuji se a také z tohoto důvodu volit (podporovat lidské vlády) jednoduše nechci.

Takže odpověď je: Můžeme, ale nechceme a důvody jsou jasné.

Upravil/a: Roman71

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Nesmí. V jejich zákazu neni žádná vyjimka ani zmínka o způsobu volby.

Upravil/a: Drap

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Nemohou.
A nejen kvůli neexistenci předložky přeZ…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
luckykubrt

Zřejmě tuto otázku vyvolala má odpověď v jiné otázce. Takže abych vysvětlil. Nejsem zatím pokřtěným svědkem Jehovovým. Nevěřím ani tomu, že bych svým hlasem něco ovlivnil. Ale pokud je nátlak, aby jsme všichni volili pak je mé stanovisko toto: volit menší zlo, ale protože jsem invalidní tak přes internet (bohužel zatím u nás nezavedeno). 😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
independent

Luckykubrte, ještě že se to vysvětlilo 🙂
…ale volit bys mohl do přenosné urny, ale jen pokud bus chtěl.

před 2304 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
independent

já nemyslím jen v ČR

před 2305 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
da ny

Pokud jsou skutečně věřící, tak ne. Nemají zájem o žádný způsob voleb, protože se nemají účastnit politického života.
Pokud na tuto zásadu z nějakého důvodu „kašlou“, pak tam, kde lze volit elektronickou cestou mohou volit.
Tak jako chodilo u nás volit 95% Jehovistů (v ČSSR právo a zároveň povinnost volit), ze strachu/aby nebyli persekouváni (neoficiální, zakazané, leč trpěné před r. 1989).

před 2305 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
independent

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/za-17-dnu-zacnou-volby-prezidenta-mate-sveho-kandidata-a-pujdete-volit

před 2305 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
da ny

Mnozí tzv. „věřící“ obcházejí „pravidla“, lžou, podvádějí, kradou, smilní, ve jménu kříže i zabíjeli
… možná by i volili 🙂

před 2305 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… já jsem si to hned myslel, že narážíš na tuto otázku i jednu odpověď …

před 2305 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek