bedunka

Můžou stroje ve firmě rušit televiznítelevizní signál?

Už 3 týdny firma která sídlí nad námi, tak ráno, když zapne stroje ,tak úplně zruší signál.Večer to jde skoro dobře.je ale zajímavé ,že dřív to nedělalo i když firma jela.

Nejlepší odpověď
Drap

Ano může. Může to i dělat pouze jedno konkrétní , třeba i malé zařízení.

Další odpovědi
anonym

Je možné, že si „firma“ pořídila (zprovoznila) nějaký nový stroj – zkus se domluvit s majitelem/ve­doucím na vysledování, o které zařízení jde (a na jeho odrušení).
Pokud by to po ´dobrém´ nešlo, můžeš případně podat stížnost na ČTÚ, který (mimojiné) řeší zákonu odporující elmg. vyzařování.

Jikra

Samozřejmě, že můžou a nejen stroje.Z vlastní zkušenosti vím jak je těžké určit zdroj rušení. Před léty, ještě když byl TV signál v analogu, mi něco rušilo příjem tak jsem musel 2× volat odrušovací službu. Borci pomocí přístrojů našli zdroje rušení a vlastníky(správce) pod sankcí vyzvali k nápravě. Mimochodem, jednou to byl neodrušený stroj a jednou izolátor na stožáru vysokého napětí. Tato služba byla zdarma.

Zdroj: http://www.di­gistranky.cz/prak­ticke-informace/problem-s-prijmem-tv.html