bolak

Můžou stát pár kilometrů od sebe vesnice, který se jmenujou úplně stejně?

Třeba Lhotka nebo Pomerančov?

Odpovědi
Drap

Je spousta sídel, která sejmenují stejně. Aby v tom nebyl zmatek, tak se u některých uvádí upřesňující udaj. Např Lhotka u něčeho, nad něčím a podobně. Přesto jsou některá, která mají název zcela stejný, a tam se pro upřesnění uvadí většinou kraj a podobně.