Luckie

Můžou spolu být králík s mláďaty a morče?

Chováme králíky a od minulého roku je s jednou samičkou i morče. Teď bude mít samička mladé a my si nejsme jisti, zda je oddělit nebo nechat spolu, když jsou zvyklí. Morče by z toho mohlo mít trauma, stejně tak ale i z mladých kolem… Nějaké rady nebo zkušenost?

Odpovědi
Drap

Většinou to nedělá žádné problémy.

Stingo

Měli jsme morče u králíka venku v kotci na zahradě. Jednoho dne králici prdlo v bedně a morče docela ošklivě pokousala. Už si ale nepamatuji, jestli byla březí nebo proč to udělala, když spolu před tím normálně vegetovali. Morče byl samec.
Doplňuji:
Já bych je spolu asi nenechávala, on králík dokáže být pěkný prevít, když si brání území.

anonym

Každá samice potřebuje k porodu a minimálně první období odchovu mláďat klid
a trochu „soukromí“. Ačkoliv jsem chovala králíky dohromady s morčaty, samice před porodem jsem oddělovala. Samice králíků i morčat.
Samice králíků mají „hnízdo“ s mladými a odchovávají jinak než morčata, kterým za chvíli po porodu pobíhají mláďata kolem matky 🙂
Věř, že rodící mamina bude mít jiné starosti než tesknit po „kamarádce“.