luckáá

Můžou slepí lidé vidět ve snech?

Nejlepší odpověď
annas

Zajímají-li vás další názory, mrkněte se do odkazu.
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=maj%C3%AD%20slep%C3­%AD%20lid%C3%A9%20sny

Moje odpověď na podobnou otázku.

Sny lidí osleplých později se liší od snů do narození nevidomých. Mozek totiž ve spánku zpracovává podněty, které získává během bdění. Lidé, kteří nikdy neviděli, nemají tedy ani žádnou představu o vnímání barev, světle a tmě. Ve snech tedy mají hlavní úlohu sluchové a hmatové vjemy, stejně jako v jejich běžném životě.

Něco takového je špatně přestavitelné pro člověka, který vidí, ale je třeba si uvědomit, že lidé od narození slepí nežijí ve tmě, protože nemohou vnímat světlo, nechápou ani jeho absenci.

Ve snech lidí osleplých později se ale díky paměti a vzpomínkám obrazové představy vyskytovat mohou.

Navštěvovala jsem besedy v Tyfloservisu, které vedl pán. Přišel o zrak při havárii na motorce. Na otázku, jaké má sny, odpověděl v tom smyslu, že se mu objevuje skutečnost tak, jak ji kdysi viděl.

http://vtm.e15­.cz/clanek/ja­ke-sny-maji-lide-od-narozeni-nevidomi

Další odpovědi
anonym

.. sny lidí osleplých se liší od snů do narození nevidomých. Mozek totiž ve spánku zpracovává podněty, které získává během bdění. Lidé, kteří nikdy neviděli, nemají tedy ani žádnou představu o vnímání barev, světle a tmě. Ve snech tedy mají hlavní úlohu sluchové a hmatové vjemy, stejně jako v jejich běžném životě.

Zdroj: http://vtm.e15­.cz/clanek/ja­ke-sny-maji-lide-od-narozeni-nevidomi

zjentek

představa a vidění jsou dvě rozdílné věci ,)
Doplňuji:
ti, co se narodili slepí, nebudou mít tak širokou představivost

badisko

pokud se narodil slepy tak ne…jak si chces predstavit nariklad ..cervenou barvu kdyz jsi ji nikdy nevidela…?…
Doplňuji:
muzou mit jakesy predstavy …ale to bude od reality na hony vzdalene …:D ikdyz na druhou stranu proc nee …vidi hmatem takze treba pokud ohmata kostku tak si ji predstavit muze …jenze to neni zrak pouze predstavivost …takze v jistem smyslu tedy ano muzou…