Avatar uživatele
dust8

Můžou se teoreticky po delší době zdát stejné sny z minulosti?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, df, Disraeli před 921 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Disraeli

Zdát se ti může o čemkoli, nehledě na čas a prostor/naši realitu.
Opakující se sny (přesné nebo podobné) také nejsou vyjímkou a popravdě se zdají asi každému… problém je, že si většinu snů nepamatujeme a plno lidí se ani žádné sny nevybaví (měl jsem období, které trvalo pár let a nepamatoval jsem si jediný sen za jedinou noc). Ale sny se zdají každému. Jsou určité fáze spánku a v každé REM fázi se prostě zdají sny každému, ať už si je pak v bdělém stavu zapatujeme/vybavíme nebo ne. Vždycky několik. Sny se nezdají jen těm, kteří nespí… ale u dlouhodé nespavosti nastávají halucinace/sny, člověk potřebuje snít (mohl bych napsat spát, ale člověk skutečně potřebuje snít).

Mně se taky zdály opakující se sny a to doknce po mnoha letech – kdy už jsem na ně doknce zapomněl. Jeden sen se mi zdál asi tak 7× (co si vybavuju). Ale ne za sebou, ale většinou po dlouhé době.
Když se ptáš „teoreticky“ tak si můžeš nechat zdát o čemkoli, třeba díky lucidním snům. Ty znamenají, že jsme chopni ovládat své sny, na základě toho, že si ve snu (nebo i před ním) uvědomíme, že sníme. Myšlenky/vůle jsou tam realitou.
Duchovním tréninkem (meditací, AC a podobně) si můžeš třeba vzpomenout na kterýkoli sen, který už jsi zapomněl a klidně si můžeš vzpomenout do detailu na cokoli ze svého života.

Upravil/a: Disraeli

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Malvína

Ano, stává se mi to.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Ano mohou. Hodně lidem se toto občas stane.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Mě se to nestalo (sny se mi zdají málokdy), ale možné to jistě je.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JežíšKristus

Mně se to stává

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orwell

Můžou, a nejenom teoreticky, ale dokonce i prakticky. Běžná věc.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Může se to stát. Mně se to stalo několikrát.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Smack

Nejlepší sny jsou s erotickou xD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Kdyxž se občan počurá. To se mu nejprve zdá a pak je to fakt. A opakuje se to. Kdo nezažil, může si ještě nějaká léta počkat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Disraeli

Rozdíl mezi normálním snem a lucidním, je jen ve vědomí. Normální sny nám vytváří naše podvědomí (prý největší spojitost s duší), lucidní sny si můžeš tvořit vědomě (čili podle přání).
Podvědomé sny se tvoří na základě naší (vnitřní nebo spíš celkové) osobnosti… jsou to přání, obavy, různé pocity i něco víc (to může zahrnovat i naše zkušenosti, vzpomínky.., ale i tak to řídíme my – naše podvědomí).

Nový příspěvek