dust8

Můžou se teoreticky po delší době zdát stejné sny z minulosti?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Zdát se ti může o čemkoli, nehledě na čas a prostor/naši realitu.
Opakující se sny (přesné nebo podobné) také nejsou vyjímkou a popravdě se zdají asi každému… problém je, že si většinu snů nepamatujeme a plno lidí se ani žádné sny nevybaví (měl jsem období, které trvalo pár let a nepamatoval jsem si jediný sen za jedinou noc). Ale sny se zdají každému. Jsou určité fáze spánku a v každé REM fázi se prostě zdají sny každému, ať už si je pak v bdělém stavu zapatujeme/vybavíme nebo ne. Vždycky několik. Sny se nezdají jen těm, kteří nespí… ale u dlouhodé nespavosti nastávají halucinace/sny, člověk potřebuje snít (mohl bych napsat spát, ale člověk skutečně potřebuje snít).

Mně se taky zdály opakující se sny a to doknce po mnoha letech – kdy už jsem na ně doknce zapomněl. Jeden sen se mi zdál asi tak 7× (co si vybavuju). Ale ne za sebou, ale většinou po dlouhé době.
Když se ptáš „teoreticky“ tak si můžeš nechat zdát o čemkoli, třeba díky lucidním snům. Ty znamenají, že jsme chopni ovládat své sny, na základě toho, že si ve snu (nebo i před ním) uvědomíme, že sníme. Myšlenky/vůle jsou tam realitou.
Duchovním tréninkem (meditací, AC a podobně) si můžeš třeba vzpomenout na kterýkoli sen, který už jsi zapomněl a klidně si můžeš vzpomenout do detailu na cokoli ze svého života.

Další odpovědi
Malvína

Ano, stává se mi to.

Drap

Ano mohou. Hodně lidem se toto občas stane.

elkon

Mě se to nestalo (sny se mi zdají málokdy), ale možné to jistě je.

JežíšKristus

Mně se to stává

orwell

Můžou, a nejenom teoreticky, ale dokonce i prakticky. Běžná věc.

Rokio

Může se to stát. Mně se to stalo několikrát.

Smack

Nejlepší sny jsou s erotickou xD

zjentek

Kdyxž se občan počurá. To se mu nejprve zdá a pak je to fakt. A opakuje se to. Kdo nezažil, může si ještě nějaká léta počkat.

Disraeli

Rozdíl mezi normálním snem a lucidním, je jen ve vědomí. Normální sny nám vytváří naše podvědomí (prý největší spojitost s duší), lucidní sny si můžeš tvořit vědomě (čili podle přání).
Podvědomé sny se tvoří na základě naší (vnitřní nebo spíš celkové) osobnosti… jsou to přání, obavy, různé pocity i něco víc (to může zahrnovat i naše zkušenosti, vzpomínky.., ale i tak to řídíme my – naše podvědomí).