devi344

Můžou se poloměry sčítat?

Měl jsem ve čtvrtletce úlohu, že jsou 3 koule s poloměry 4, 4, 3. Má se z toho zhotovit jedna koule a měli jsme vypočítat její poloměr a povrch. Můžou se ty poloměry sčítat?
Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Kepler

Nevím, jestli otázce správně rozumím, ale kdybys udělal kouli s poloměrem 4+4+3=11, dostal bys kouli o úplně jiném povrchu a objemu. Musí se postupovat tak, že sečteš objemy jednotlivých koulí a z toho vypočítáš výsledný poloměr.

Další odpovědi
Emefej

Ano, klidně poloměry sečti, ale správného výsledku se tím nedobereš.

Kelt

Poloměr představuje délku, měří se v metrech, plocha koule se měří v m2, objem v metrech krychlových. Tedy když se zvětší poloměr dvakrát, bude objem koule 8 x větší a plocha 4 x větší. Jediné, co zůstane stejné, bude objem. Prostě vypočítáš objem každé koule, sečteš a vypočítáš poloměr a podle toho povrch. Je to dozasení do vzorce, ale je vědět co a proč?

led

Spočítať môžte aj jablká s hruškami, ale výjde vám z toho ovocie…
Máte 2 možnosti:
1 – pomocou plochy povrchu
spočítajte si všetkých tri povrchy a z toho odvoďte potrebný polomer
2 – pomocou objemu
spočítajte si všetky tri objemy a z toho odvoďte potrebný polomer

zbyndo

Je to úplne jednoduchá matematika,len musíš vedieť vzorec pre vypocet objemu gule,tiez povrch gule,vzorcek sa mi na tejto klav.zle píše.,ale nájdeš ho v každej matemat.enciklop.to nie je ani matematika,su to jednoduché počty,